Help for English

Anketa - vy a angličtina

 

  1. Jak dlouho se učíte anglicky?
    2) Způsob výuky – škola, samouk…
    3) Stupeň pokročilosti
    4) Nejoblíbenější slovíčko
    5) Nejneoblíbenější slovíčko
    6) Nejneoblíbenější gramatika
    7) Čeho se nejvíc bojíte?
    8) Co používáte k výuce?
    9) Kolik času denně výuce věnujete?

    Snad sem nezapomněl na nějakou zajímavou otázku, kdyby vás nějaká napadla, tak to napište a já to sem doplním :)
    Doufám, že odpoví i Marek :)
  1. Jak dlouho se učíte anglicky? – asi půl roku
    1. Způsob výuky – samouk
    2. Stupeň pokročilosti – asi zatím elementary :/
    3. Nejoblíbenější slovíčko – usually – zní mi tak jako francouzky :)
    4. Nejneoblíbenější slovíčko – suspicious – blbě se mi vyslovuje, although – neumim vyslovit vůbec :(
    5. Nejneoblíbenější gramatika – vazba there is – blbě se mi čte
    6. Čeho se nejvíc bojíte? – asi předpřítomného času – snad každý se toho bojí
    7. Co používáte k výuce? – Na gramatiku program Domácí učitel angličtiny, tyto stránky a knihu Angličtina pro samouky od L. Kollmannové, na výuku slovíček Language Lab, na zjištění slovíček online Cambridge Advanced Learner's Dic­tionary, slovník na seznamu a slovník na těchto stránkách, dále si pomáhám překladačem PC Translator. Pro zjištění zda dané spojení či fráze existuje google (zadávám to v uvozovkách). Pro praktické učení zneužívám kamarády i cizí lidi s kterýma si píšu. :)
    8. Kolik času denně výuce věnujete? – poslední dobou tak 5 – 10 hodin denně.

Dobře, tak já odpovím taky.
1) Jak dlouho se učíte anglicky? – od svých 14ti let, to je už téměř 17 let. I v mém stádiu pokročilosti se ale člověk neustále učí, nové významy, nová použití, nová slovíčka…
2) Způsob výuky – nejdřív SŠ, potom VŠ, po celou dobu (17 let) se ale učím jak se dá, četba, filmy, a nejvíc mi v poslední době dává výuka a záludné dotazy studentů.
3) Stupeň pokročilosti – dle britské klasifikace PROFICIENT, dle evropského rámce C2.
4) Nejoblíbenější slovíčko – neprozradím, mohli byste se nabourat do několika mých zaheslovaných účtů…
5) Nejneoblíbenější slovíčko – nevím, žádné neoblíbené nemám
6) Nejneoblíbenější gramatika – z mého pohledu je to jedno, nemám už moc rád ty základy, když je člověk učí pořád dokola. Naopak mě baví různé vychytávky, ke kterým se dostanu jen jednou za čas.
7) Čeho se nejvíc bojíte? – že angličtinu v Evropě nahradí jako oficiální jazyk Esperanto, a já přijdu o práci :-)
8) Co používáte k výuce? – Moji knihovnu bych zde asi hodně dlouho popisoval. Ale nejvíc používám internetové slovníky (Cambridge např.) a google.
9) Kolik času denně výuce věnujete? – Angličtina je moje práce i koníček, takže je to mnoho hodin denně.

1) Jak dlouho se učíte anglicky? -asi 3 roky
2) Způsob výuky- nejprve samouk, nyní odpolední kurzy na jazykovce
3) Stupeň pokročilosti A2, tedy snad…
4) Nejoblíbenější slovíčko sleep
5) Nejneoblíbenější slovíčko work
6) Nejneoblíbenější gramatika ---
7) Čeho se nejvíc bojíte? že dostanu silnou sklerózu dřív, než se naučím anglicky…
8) Co používáte k výuce?Time to talk, internet
9) Kolik času denně výuce věnujete? různě, ale chtěl bych každý den aspoň chvilku. Bohužel to ne vždy vyjde.

  1. Jak dlouho se učíte anglicky?
    1. Způsob výuky – škola, samouk…
    2. Stupeň pokročilosti
    3. Nejoblíbenější slovíčko
    4. Nejneoblíbenější slovíčko
    5. Nejneoblíbenější gramatika
    6. Čeho se nejvíc bojíte?
    7. Co používáte k výuce?
    8. Kolik času denně výuce věnujete?

    1.Intenzivně jeden rok – ve skutečnosti však už 15 let (od šesté třídy ZŠ)

    2.Samouk

    3.Testy ELEMENARY mi jdou celkem dobře…

    4.moje nejpožívanější slovíčka při „konverzaci“- WELL a SURE :-)

    5.Through ,Thought,Brought (např.)

    6.. WAIT A SECOND nebo I BEG YOUR PARDON (ve filmem mi to vždy vyzní nějak divně):-)

    7. Že se někdy budu učit ještě nějaký jiný jazyk…

    8. Tento web ,diskuze na internetu v EN,Taky znám nazpaměť pár mých DVD v anličtině…

    9.Každy den alespoň hodinu…

1) Jak dlouho se učíte anglicky? – zacal jsem nekdy o Vanocich 2006,takze pres rok, anglictinu jsem ve skole nikdy nemel, tak jsem zacal od zacatku
2) Způsob výuky – škola, samouk… – od zacatku samouk
3) Stupeň pokročilosti – nekde mezi intermediate a upper-intermediate – ctu ted knizku ve zjednoduseny anglictine pro upper-intermediate a rozumim bez problemu, gramatika je o neco horsi, rozumim mluvenymu slovu a muzu bez problemu mluvit
4) Nejoblíbenější slovíčko – nad tim jsem nidky nepremyslel
5) Nejneoblíbenější slovíčko – tech bude hodne – vsechny slova, ktery neznam, nemam rad, protoze jim nerozumim
6) Nejneoblíbenější gramatika – tak premyslim, ze bych se mel gramatice venovat vic, abych na nejakou neoblibenou narazil :)
7) Čeho se nejvíc bojíte? – asi telefonu, protoze lidi mluvej vetsinou hodne rychle, hodne potichu a vetsinou mam velky problemy rozumet. Taky ocekavej rodilyho mluvciho…
8) Co používáte k výuce? – celou serii In Use… teda krome English Pronaunciation, ktera stoji 25 liber, coz se mi nechce platit. Nejvic se ucim kazdodennim mluvenim s rodilyma mluvcima, obcas z internetu, obcas ctu anglicky knizky… Bavi me cteni anglicky Bible, protoze vetsinu NZ si pamatuju a pak si krasne vybavuju. Navic existuje tisice prekladu, vcetne nekolika ve zjednoduseny anglictine. Krasne se to da porovnavat atd. :)
9) Kolik času denně výuce věnujete? – vstavam v 7 a chodim spat v 11, takze asi 16 hodin, ale ne porad mluvim a ne porad si pro sebe povidam v anglictine :)

  1. Jak dlouho se učíte anglicky? 3 roky
    1. Způsob výuky – kurz
    2. Stupeň pokročilosti – začátečník
    3. Nejoblíbenější slovíčko – yes
    4. Nejneoblíbenější slovíčko
    5. Nejneoblíbenější gramatika
    6. Čeho se nejvíc bojíte?
    7. Co používáte k výuce? internet
    8. Kolik času denně výuce věnujete? 3 hod
  1. Jak dlouho se učíte anglicky? – 1 rok
    1. Způsob výuky – škola, samouk…
    2. Stupeň pokročilosti – začátečník
    3. Nejoblíbenější slovíčko – probably and usually
    4. Nejneoblíbenější slovíčko – unfortunately (to jende ani přečíst :-)
    5. Nejneoblíbenější gramatika – pro mě veškerá gramatika
    6. Čeho se nejvíc bojíte? – vždy zkoušek
    7. Co používáte k výuce? – tento web, knihy, přítelkyni :-)
    8. Kolik času denně výuce věnujete? – poslední měsíc každý den 1/2hod, dříve skoro nic
  1. Jak dlouho se učíte anglicky?

    Od listopadu 2006

    1. Způsob výuky – škola, samouk…

    Mám soukromou učitelku,docházím k ní 1 týdně

    1. Stupeň pokročilosti

    Elementary

    1. Nejoblíbenější slovíčko ?
    2. Nejneoblíbenější slovíčko

    exercise-book-to se to nemůže prostě jmenovat the sešit?

    1. Nejneoblíbenější gramatika

    rozdíl mezi prostým a průběhovým časem..sice umím tvořit,ale ne používat.asi nějakej mozkovej blok 8)

    1. Čeho se nejvíc bojíte?
    2. Co používáte k výuce?

    Lekce na které docházím,tyhle stránky,seriál Futurama v originále i s anglickými titulky a chci si koupit nějakou knížku,ovšem na mé úrovni

    1. Kolik času denně výuce věnujete? ehmm…jsem velmi zaměstnaný…no zdaleka ne tolik kolik bych chtěl/měl ****

Jak dlouho se učíte anglicky?
AJ se mi přifařila už jako povinný předmět na základní škole i na střední a pronásleduje mě do ted.Jen jsem na ni poměrně dost kašlala , teď se to snažím napravit a baví mě :O)
2)Způsob výuky?
Nyní ( cca 2 měsíce ) – soukromý kurz + samouk
3) Stupeň pokročilosti
PRE-INTERMEDIATE, alespoň si to tak myslím…
4) Nejoblíbenější slovíčko ?
beautiful
5) Nejneoblíbenější slovíčko
conversation
6) Nejneoblíbenější gramatika
Předpřítomný časíky, malej gulášek v nich mám :O( Ale snažím se to dát do pořádku!
7) Čeho se nejvíc bojíte?
No, konverzace… :O( Jelikož nemám s kým mluvit v anglickém jazyce alespoň tu hoďku denně, špatně se mi pak mluví..Chtěla bych jednou přemýšlet anglicky a ne nejdříve česky a pak teprve překlad do AJ…
8) Co používáte k výuce?
Učebnici, PC, čtení atd..
9) Kolik času denně výuce věnujete?
Denně asi ne, ale kdykoliv to jde tak co nejvíce.
**** **** **** **** **** **** **** **** **** **** ****

  1. Jak dlouho se učíte anglicky?Ucim sa takmer 10 rokov, ale ze by to svecilo aj o mojich vedomostiach sa neda povedat:(
    1. Způsob výuky – škola, samouk…pred tym skola,teraz samouk
    2. Stupeň pokročilosti ako v com listening-advanced, gramatika-intermediate
    3. Nejoblíbenější slovíčko …dude..v spojeni What's up dude??
    4. Nejneoblíbenější slovíčko…asi nemam
    5. Nejneoblíbenější gramatika…casy…to rozhodne nie je pre mna.........
    6. Čeho se nejvíc bojíte?…asi toho, ze nikdy nebudem taka dobra ako si zelam…ale to je mozno aj dobre , aspon ma to zenie ist dalej a dalej
    7. Co používáte k výuce?..Telku, hudbu, knihy, casopisy, internet, ale hlavne rozpravam a rozpravam…
    8. Kolik času denně výuce věnujete? asi tri hodiny aktivne a zvysok dna pasivne, kedze som v zahranici a vsetko mam v anglictine, telku, noviny…
    :-D

1)Jak dlouho se učíte anglicky?
2) Způsob výuky – škola, samouk…asi 4 roky věčný začátečník ,převážně samouk, nyní skvělá soukromá učitelka 1× týdně a poté doma nejvíce internet
3) Stupeň pokročilosti – myslím,že stále lepší začátečník
4) Nejoblíbenější slovíčko hodnotím dle výslovnosti „probably“- nevím proč ,u něj se uvolním
5) Nejneoblíbenější slovíčko je jich více – všechna,která mi nejdou vyslovit ( někdy ani ne přečíst)
6) Nejneoblíbenější gramatika- snad ani nemám , přistupuji ke gramatice tak,že jen opakováním a procvičováním se jí můžu naučit a že k výuce jazyka patří
7) Čeho se nejvíc bojíte? 1. rozhovoru v telefonu 2. anglicky hovořícího pacienta, kdy část, které nerozumím mi poté chybí do skládanky k vytvoření diagnozy ( optimální by byl nemocný anglicky hovořící lékař – kdy latinou se domluvíte vždy )
Shrnu – bojím se mluvit
8) Co používáte k výuce? Murphy,Language Lab,v autě MP3 nahrávky kurzů BBC nebo slovníčku jazykové školy, obsáhle internet
9) Kolik času denně výuce věnujete? snažím se denně, ale ne vždy mi to vyjde, pak se snažím alespoň otevřít stránku angličtina.com,kde je každý den nové slovíčko, fráze…

  1. Jak dlouho se učíte anglicky? Asi 15 let!
    1. Způsob výuky – škola, samouk… ve škole,v kurzech,všu­de
    2. Stupeň pokročilosti – to sama nevím??
    3. Nejoblíbenější slovíčko – superstituous
    4. Nejneoblíbenější slovíčko – never :-)
    5. Nejneoblíbenější gramatika – modální slovesa
    6. Čeho se nejvíc bojíte? – že mě vyvolá úča ve škole
    7. Co používáte k výuce? – všechno,knížky,PC…
    8. Kolik času denně výuce věnujete? – všechen volný čas! stále !
    :-) :-)
  1. Jak dlouho se učíte anglicky? 8let ale neděste se:D
    1. Způsob výuky – škola, samouk… škola povinně
    2. Stupeň pokročilosti – podle Headwaye Intermediate, podle tohoto webu asi Pre-intermediate
    3. Nejoblíbenější slovíčko- Okay.. :D
    4. Nejneoblíbenější slovíčko – těch je dost, vetsinou ty co si nepamatuju – takze je sem nenapisu:D
    5. Nejneoblíbenější gramatika – posun času, nesnasim to:D
    6. Čeho se nejvíc bojíte? Maturity
    7. Co používáte k výuce? Skolu,
    8. Kolik času denně výuce věnujete? Zvedla jsem prumer na 5 minut:D
  1. Jak dlouho se učíte anglicky? – ve škole osm let, sama rok
    1. Způsob výuky – škola, samouk… – škola a samouk
    2. Stupeň pokročilosti – myslím, že pre-intermediate
    3. Nejoblíbenější slovíčko – všechny, co nemají složitou výslovnost
    4. Nejneoblíbenější slovíčko – všechny, co mají složitou výslovnost, např. cought, brought, altrough
    5. Nejneoblíbenější gramatika – předložky, the other/other…
    6. Čeho se nejvíc bojíte? – opravdové konverzace, nemám možnost mluvit, takže neumím přesně vyslovovat, mluvit bez zakoktávání a odmlk
    7. Co používáte k výuce? – tuhle stránku, školní učebnice, internet a anglické články, knížky, filmy… co se dá
    8. Kolik času denně výuce věnujete? – snažím se alespoň hodinu denně, ale ne pokaždé mi vyjde čas

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.