Help for English

Business English

 

Zdravím, som na školskej rpaxi a mal som vypracovať tému o písomnostiach pri nákupe a predaji…musel som k tej téme napísať resume po anglicky…napísal som to po slovensky ako to má vyzerať a nejako som to preložil, ale bol by som veľmi vďačný keby mi to niekto skontroluje…našiel by sa tu niekto taký?…veľmi ďakujem

Resumé

Moja práca prináša stručnú charakteristiku podniku v ktorom som 2 týždne praxoval. V teoretickej časti obsahuje základné poznatky o písomnostiach pri nákupe a predaji, ktoré som sa naučil v škole i mimo nej. Počas mojej praxe som sa najčastejšie stretával s týmito písomnostiam: objednávka, vystavená faktúra, prijatá faktúra, dodací list, reklamačný list, preto som v mojej práci písal hlavne o nich. Ďalej som v teoretickej časti uviedol, aké základné údaje musia doklady obsahovať a to, že všetky faktúry musia byť archivované platiteľom DPH aj neplatiteľom DPH po dobu 10 rokov po roku, ktorého sa týkajú. Táto doba je stanovená zákonom.
V praktickej časti som sa snažil priblížiť, ako riešia danú problematiku vo firme ARMYTEX. K mojej práci som uviedol 3 príklady týkajúce sa písomností pri nákupe a predaji. V prvom príklade ide o uskutočnenie obchodu medzi firmou v ktorej som praxoval a zahraničnou firmou Max Fuchs. K tomuto príkladu som priložil všetky doklady, ktoré sa pri tomto obchode vyskytli. K druhému príkladu som priložil všetky doklady, ktoré boli potrebné na vybavenie objednávky, ktorú poslal zákazník firme ARMYTEX a v treťom príklade sa jedná o reklamáciu zo strany firmy ARMYTEX na dodávateľa z Českej republiky. Priložil som k nemu kópiu reklamačného listu.
Počas dvoch týždňov strávených vo firme ARMYTEX som si v praxi vyskúšal to, čo som sa naučil v škole a priučil som sa aj novým veciam, s ktorými som sa doteraz ešte nestretol, napr. som sa dozvedel čo je proforma faktúra a na čo slúži, vypisoval som rôzne druhy dokladov atď.

Resume

My report brings the characteristic of the firm where I have been at internships for two weeks. The theoretical part contains basic knowledge about purchasing documents and selling documents, which I have learned at school and out of school as well. During my work I have the most often meet with these documents: order, invoice, delivery note and complaint letter, so I wrote in my work especially about these documents. The report explains what are basis accounting information the documents must contain and then I wrote in theoretical part, that all invoices must be archived for period prescribed by law, this period is ten years after period, when were invoice exposed or received.
In practical part I showed, how to solve this problems in the firm ARMYTEX. This part brings three examples, which are connected with theme of my report. In the first example is described business between the firm, where I was two weeks in internship and the foreign company Max Fuchs. I enclosed all documents which are connected with this example. The second example is about sale of goods to customer and the third example is about claim of goods, which the firm ARMYTEX bought from supplier from Czech Republic. I enclosed copy of complaint letter connected with this example.
During three weeks which I spent in the firm ARMYTEX I was trying things which I know from school in practice and I have also learned some new things, for example I have learned what is proform invoice and what is the function of this invoice, I have work with different types of documents and so on .

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.