Help for English

Potíže se slovem \"would\"

 

Dobrý den. Potřebuji radu. Nikdy nevím, kdy mám použít would s jednoduchým infinitivem, nebo s průběhovým. Tu jsou příklady:

1. She would play.
She would be playing.

2. He would say.
He would be saying.

3. I would want.
I would be wanting.

A tak dále. Moc vám děkuji a přeji hezký den.

Použití WOULD je strašně široké, spíš specifikujte, co byste těmi větami chtěl říct.

V souvětích kde je podmínková věta je např.
WOULD PLAY – zahrála by (si) …, kdyby…
WOULD BE PLAYING – právě by (si) hrála…, kdyby …

Děkuji vám. Spíš jsem myslel věty, ve kterých není formula: „Kdyby … tak by“. Například věta: „Já nevím, co bych (teď) dělal.“

I don't know what I would be doing now. Jěstli je tato věta správně, tak potom už to vím.

Díky za radu.

I don't know what I would do – nevím, co bych UDĚLAL.
I don't know what I would be doing – nevím, co bych PRÁVĚ DĚLAL (což je děsně divné – ale v nějakém specifickém kontextu, proč ne.)

mně napadla věta: Nevím, co bych dělal, kdybych tě neměl. – tam by se použilo to: what I would be doing?

ne, to by zanmenalo, že nevím, co bych PRÁVĚ DĚLAL – jako jestli bych zrovna koukal na televizi, nebo byl na procházce se psem apod. Taková ta normální věta – co bych dělal, co bych si počnul apod. je WHAT I WOULD DO.

aha, děkuju :-)

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.