Help for English

turn nasty

 

He turns nasty after he's had a couple of drinks.

Znamena to ze po nekolika drincich se zacne chovat spatne, hnusne a nebo to znamena ze ty drinky poznamenaji jeho vzheld, ze proste zosklivy?

Btw, nejsou ty casy v tom souveti nejak divne?

  1. nasty = nepříjemný
    1. Taky si říkám :-D
  1. ne moc napomocna odpoved
    1. je to z practical english usage
  1. Ale ano. Ptal ses, jestli je to špatné chování, hnusné či vzhled. Je to nepříjemné chování.

Aha, diky. Ja si nebyl jist protoze to taky myslim muze byt osklivy jako vzhledove.

No já si taky nejsem 100% jistý…

Podle me je za tím after present perfect ptz se to stane az po dokonceni te akce. Myslim ze jsem cetl neco podobneho…Treba vratim ti tu knihu az po tom co ji doctu – when I have read the book…ale nejsem si 100% jistej

No, kdy to bylo: he will turn nasty after he has had a couple of drinks, tak bych tomu rozumel. V te druhe vete by proste byl predbudouci cas.

No, mozna ze v te prvni vete je pritomny protoze se to bere jako pevna, jednoznacna bodoucnost, jako ty casove rozvrhy atd. Ale jeste jsem o takoveto vete neslysel…

You act like a kid – Chovás se jako dítě
after you have had a few shots – po několika panácích, po tom co je vypiješ

Nevím jestli nejsem vedle, ale připadá mi to uplne normalni…kdyz se opijes tak se nejak chovas

V te 2. osobe mi to sedi ale v te 3. ne.

Ale je to v pořádku. Je to stálá pravda, vždycky se začne chuvat hnusně potom, co si dá pár panáků. Prostě jakmile je má v sobě (dokonavý čas), začne se chovat hnusně (přítomný čas – děje se to vždycky).

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.