Help for English

Využití středníku

 

Dobrý den,

ne jednou jsem viděl v anglických větách použitý středník k oddělení vět. Mohl bych se zeptat jak a kdy přesně se ten středník používá a jaký je rozdíl v jeho využití oproti čárce? A mohu teda napsat třeba větu: „And what about you?“?

Dneska mě jeden rodilý mluvčí opravil, když jsem větu začal slovem AND níže napsaným textem, ale z toho jsem to zcela nepochopil, protože bych si před AND představil spíš čárku, než středník.

*…sentences don't start with the word ‚and‘. When you are continuing a thought in a new sentence, you use this symbol ;

Also, if you have another thought you want to add on to a sentence, you use a comma.*

Nedávno jsem na SEMICOLON četl zajímavý článek. Závěr je takový, že se už zase tak moc nepoužívá…a v podstatě je to něco mezi čárkou a tečkou. Ono v češtině je to velice podobné…
Na začátku věty nemohu mít AND, tedy za tečkou nemohu mít AND, ale pokud na konec věty dám středník, pak můžu pokračovat slovem AND.
Ten rodilý mluvčí to opravil se slovy, že by před AND dal středník nebo čárku.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.