Help for English

should rather VS had better

 

Jsou stejná s tím, že had better je jakoby striktnější?

SHOULD RATHER máte prosímvás odkud?

:oops:
myslel jsem že to je „měl bys raději…“ – you should rather

„Měl bys raději“ je celé právě vyjádřeno tím HAD BETTER. Samotné SHOULD se již nepoužívá se slůvkem raději (rather).
WOULD RATHER je něco jiného :-)

ne, měl bys raději je buď YOU SHOULD a nebo YOU HAD BETTER.

YOU SHOULD RATHER není vazba, jak si ji představujete, je to jen obyčejné použití RATHER ve významu ‚raději než něco jiného‘. Např. neříkej mi o tomhle, radši bys mi měl říct o tamtom. A to je něco zcela jiného, než YOU HAD BETTER.

Tak je to nebo není to „měl bys raději, radši, spíš“ ? :?

Nebo kdy použiju kterou vazbu?

SHOULD RATHER bych nepoužíval nikdy… al

Tipuji, že to asi máš z EGU, koukám… :?
Ano, HAD BETTER jde použít.
Ale SHOULD RATHER sis asi špatně vydedukoval… přečti si Unit 35, B :) Tam je to všechno celkem přehledně…

to Marek Vít – Ale v předešlém příspěvku jste uvedl větu, ve které jste to použil (navíc v ní ani nevidím rozdíl od had better)

to sequence – EGU? nevím o čem mluvíš, ale dík:D

English Grammar in Use… tak asi nic :-D

Psal jsem, že to není vazba SHOULD RATHER, ale prostě část věty, kde se to za sebou vyskytuje. Zkuste si to vygooglovat, pár legitimních případů tam najdete. Rozhodně se to ale neučte jako vazbu.

SHOULD RATHER má dokonce cca 10 concordance lines v Britském Národním Korpusu. Takže proč ne.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.