Help for English

English Pronunciation in Use

 

Chtěl bych se zeptat na vaše ohlay na tuto učebnici výslovnosti a ještě na to, jkaým způsobem je řešena(jak učí výslovnost)

Já jsem si tuto učebnici koupila, protože jako samouk mám právě problém s tím, jak se co vyslovuje správně.
Tady je to řešeno tak,že se první probírá výslovnost jednotlivých hlásek v každé lekci 1 – problémové (třeba r, l, h) nebo 2 – podobně znějící u/u:, a/ae, no tady na to nejsou písmenka, ale jsou tam všechna, v další části slabiky, přízvuky na jednotlivých částech slova, pak vázání do vět, (zvlášť se probírají třeba zájmena, předložky), intonace různých typů vět, je to tu písemně pěkně znárorněné šipkami.
Na každé dvojstraně je vlevo vysvělení a vpravo cvičení. tam doplňujete i podle poslechu(je k tomu 5 CD), je to dost nápadité.Vzadu jsou ještě nějaké dodatky a klíč ke všem cvičením.
Na těch CD je to dobře řešené, vše je rozděleno do krátkých odstavců, takže si můžete stále přehrávat, co Vás zajímá.
Mluví se tam přirozeně,žádná pomalá, zjednodušená řeč, takže se učíte i poslechem(Někdy je to síla).
Je toho hodně, i k procvičování. Moc se mi líbí a nevadí mi, že je anglicky, protože těm slovíčkům z učebnic víceméně už rozumím.Mám tedy Elementary, třeba je i pro pokročilé, to nevím.
Ale všechny učebnice z Cambridge jsou super. Já si s nimi zatím vystačím.

A mohl bych se zeptat jaký je rozdíl mezi Elementary a Intermediate

To já nevím, ale teď jsem se dívala, Pre-intermediate je také (dokonce i pro advanced). Podívejte se na Englishbooks.cz, tam je to i se slevou.

Já jsem si o prázdninách pořídil intermediate a jsem spokojený. Rozdíl bude ve slovní zásobě a použitých větách. Jak to popisuje Georgia, tak metodika je asi stejná. Líbily se mi jazykolamy.

Já jsem se dívala, že je u toho i CD-ROM, já jsem si to koupila s CD, ale zajímalo by, mne, co je na CD-ROM. Já tyhle interaktivní prográmky miluji, ale tady je to s CD-ROMem hodně drahé, takže bych ráda věděla, jestli to není zbytečné.
Pro mne už je to marné, samostatný CD-ROM jsem tam neviděla, jen s učebnicí a CD jako set, ale třeba u intermediate (jednou) bych o tom už uvažovala.
Případně, kdyby měl někdo CD-ROM k elementary – hned bych ho koupila.
Mimochodem, Marku já Vás už nenápadně delší dobu směruji k recenzi na učebnici na výslovnost, nemáte náhodu trochu času? :-D

Docela mě zaujala kniha SHIP OR SHEEP
Vyšla buď pro začátečníky nebo pokročilé. Myslím, že je to opravdu povedená knížka.

Elementary:
http://www.amazon.com/…ref=pd_bbs_3?…

Intermediate:
http://www.amazon.com/…=pd_bbs_sr_1?…

A tu knihu v česku nepodporujou??

Na českých stránkách jsem moc nepátral, ale pravděpodobně u nás není k dostání. Myslím ale, že by nebyl velký problém knížku sehnat na englishbooks.cz
Jestli máte o knihu zájem, napište jim email a oni vám ji pravděpodobně seženou.

Já tu první našel na www.ajshop.cz – maj tam dvě položky, ale moc jim nerozmím, ani ty stránky nezmám…
Jedna kniha za 400,– je asi bez CD a ta druhá za 589,– s CD :-) ale u té druhé píšou student's book

No a pak www.sevt.cz, tam maj za 654,– knihu + 3× CD

A tu druhou maj ve dvu různých položkách jen www.ajshop.cz

On ten seznam možná k něčemu bude, slovník tam není nic moc, ale zboží občas najde :-)

A taky je maj obě ve dvou verzích na www.neoluxor.cz

SHIP or SHEEP je myslím už velmi stará knížka a proto ji nenajdete v každém knihkupectví. Pamatuju, že jsme z ní čerpali někdy když jsem byl v prváku na VŠ a v té době už taky nebyla nová.

Ale je možné, že vyšlo nějaké přepracované vydání.

Ano, vyšlo nové vydání, viděl jsem ho vloni někde ve škole byla tam barevná grafika a CD místo kazet:)

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.