Help for English

have a bee in your bonnet

 

Tak jsem si ve slovníku našel výše zmíněný idiom,
ale nejsem si jistý, jestli se to dá přirovnat
k českému „mít brouka v hlavě, vrtat někomu něco hlavou“

Může někdo poradit?
Děkuji

V tomto případě by se to tak asi dalo říct, ale jinak se nedá každý anglický idiom překládat do českého. Spíš jde o to uvědomit si, co ten idiom znamená a popřípadě se ho nějak naučit…

Já vím, že se to vždy nedá srovnávat nebo cpát do českých idiomů, ale hledal jsem alespoň podobný, ale ony ty výše zmíněné stejně asi moc nesedí, protože podle vysvětlení by to mělo být „něco o čem si myslíme, že je důležité a opakovaně (pořád) o tom mluvíme“.

Zde je definice ze slovníku:
to keep talking about something again and again because you think it is very important:

No ja v tom vidim neco jako: sijou s nim vsechni certi

No můj slovník říká: to think or talk about sth all the time and to think that it is very important (Oxford Advanced Learner's Dic­tionary)

Když nám něco vrtá hlavou, tak o tom neustále přemýšlíme, a to pravděpodobně protože je to nějakým způsobem důležité. Já myslím, že by se to dalo použít.

To Jim_cz:
Když s někým šijou všichni čerti, tak dotyčný je hrozně otravný a zlobí…Tedy myslím. V tomhle opravdu moc zběhlý nejsem.

No jo, pokud máš v Oxfordu i „think“ (or talk about …), tak by to mohlo být, protože můj Cambridge říká jenom „talk“, což by českému „vrtá mi to hlavou“ moc neodpovídalo, protože, když ti to vrtá hlavou, tak o tom spíš přemýšlíš než o tom kecáš.

No dobra, odhadoval jsem to jenom pouze podle te vcely pod kapotou. Muj slovnik rika:

to think something is so important, so necessary etc that you keep mentioning it or thinking about it
Dad's got a bee in his bonnet about saving electricity.

Myslim ze to o broukovi v hlave by se dalo aplikovat.

Tak vidíte jak jsme se shodli :-D

BEE IN one's BONNET je obsaženo v jednom cvičeníčku v sekci Idiomy. ANIMAL IDIOMS se to myslím jmenuje.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.