Help for English

Prefixes

 

Nevíte náhodou někdo, kde se dá na netu najít nějaký slovník, kde by se daly vyhledat předpony k jednotlivým slovům.
Chtěl jsem třeba najít opozitum ke slovu „disguise“ – neskrývaný
(např. neskrývané vzrušení) a můj, byť relativně dobrý, výkladvý slovník mi nic nenabídl.

Kdyby někdo věděl o nějakém linku, dejte vědět prosím.
Díky

Já, když jsem dělal seriál o příponách, jsem používal www.onelook.com

Snažil jsem se do těch článků totiž dát co nejvíce příkladů, které se mi zdály běžně použitelné a pro intermediate úroveň potřebné, ale ač mám učebnic hodně, a hledal jsem i na netu, vždy je tam jen pár příkladů…

Na www.onelook.com najdete v podstatě JAKÉKOLI slovo, které existuje a pak všechny odkazy na online slovníky na netu.

Navíc si můžete třeba zadat „ous“ a vyjedou vám všechna slova končící na -ous. Maximálně však 2000 :-)
Nebo třeba „???ous“ a vyjedou vám všechna slova, která mají TŘI písmena před příponou -ous.
Nebo naopak „dis
“ a máte všechan slova začínající na předponu dis-
Doporučuji však kliknout vpravo na „COMMON WORDS ONLY“, jinak je to trochu nepřehledné…

Díky moc za odkaz. O tomhle slovníku resp. „rozcestníku slovníků“ jsem vůbec nevědě. To se hodí.

Tento způsob vyhledávání slov umí i slovníček THE SAGE, na který odkazuji v sekci DOWNLOAD.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.