Help for English

be very moved thinking about

 

Zdravím,
můžete mi prosím někdo zkusit pomoct s vysvětlením, co znamená tento výraz (viz název tématu)? Objevil jsem jej v souvětí We are also very excited by the idea of the United Europe (perhaps even more than about England, though we are very moved thinking about the English countryside, the sea, architecture, English church music, and the English people being kind and friendly, like the Czechs) – as they used to be.
(Pro zájemce, je to z tohoto testu: eeyore.uh.cz/fill-outs/index.php?f=ju­dith_bignews )
Díky.

Podle mě „moved“ se dá vysvětlit také jako „dojatí, dojmutí, citově zasažení“, takže "… byli jsme velmi dojatí při přemýšlení o …

Mě taky překvapilo, že se zde sloveso „excited“ pojí s předložkou „by“. Já jsem si vždycky myslel, že se pojí pouze s „about“.

I WAS EXCITED ABOUT sth – přídavné jméno EXCITED + předložka
I WAS EXCITED BY sth – trpný rod slovesa EXCITE + vyjádřený činitel – říkám, kdo/co mě nadchlo.

Ve výsledku to samé, je to prostě jiná struktura.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.