Help for English

rady-cteni

 

Uz nejakou dobu ctu v AJ, zacninal jsem na zjednodusene cetbe, postupne jsem presel na knihy v originale(ctu cca desatou). V textu podtrhavam slova, pote si je vypisuju a hledam ve vykladovem slovniku. Nedavno jsem ale otevrel jednu z knih, kterou jsem uz precetl a s hruzou zjistil, ze vetsinu z podtrhanych slov si nepamatuju. Ne ze bych se nezlepsoval, ale proste vetsinu opet nevim. Nemate nejake tipy, jak zvysit efektivitu? :-) Nebo je to normalni?

opakovani matka moudrosti

Je normální, že slovíčka co člověk nikdy nepoužívá, hodně rychle zapomene. Já bych spíš místo podtrhávání si ty slovíčka ukládal třeba do Language Labu (pokud máte, pokud ne, tak doporučuji zakoupit) a třeba se z nich průběžně nechal zkoušet. Podtržená slovíčka po celé knize vám jsou naprd. BTW: doufám, že ty knihy nemáte půjčené z knihovny. :-D

Souhlasím s Pildou, s tím ti pomůže LanguageLab.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.