Help for English

Průzkum dosažených znalostí v AJ

 

Zdravím, Marku,

měl bych takový návrh. Doufám, že tu ještě taková anketa nebyla. Velice by mě ( a věřím i ostatní ) zajímalo, jaké je složení návštěvníků těchto stránek resp. jakého nejvyššího vzdělání v Anglickém jazyce dosud dosáhli.

Pokud to s touto anketou vyjde, mohla by se konat třeba jednou za rok (třeba po dobu 14dnů,měsíce,…, to je na Vás). Fungovalo by to jako dobrý statistický nástroj (a možná i trochu motivační), který by se dal podle mě v mnoha ohledech využít.

Pokud je to hloupý nápad nebo to tu už bylo, tak se předem omlouvám.

Něco takového jsme tu už měli, ale není důvod, proč to nezopakovat. Klidně napište konkrétní otázku a možné odpovědi.

Tak by to vypadalo nějak takto.

Jakého stupně v oblasti výuky angličtiny jsem zatím dosáhl(a)?

Možnosti : ZŠ, OU, SŠ, VŠ, A1, A2, B1, B2, C1, C2

No je to zavádějící. ZŠ, OU, SŠ, VŠ bych tam nedával. Ten zbbytek supr :-)
Ale jsou tací, co na ZŠ jsou na úrovni SŠ/VŠ apod. Nekecám. :-)

Toho jsem se právě bál, že to bude zavádějící. Ale beru to zase z toho pohledu čeho už dosáhli-ne na co mají. To by bylo ještě víc zavádějící,kdyby někdo hlasoval podle toho na co si myslí, že má a ve skutečnosti to může být jinak. Ty školy neberu jen anglicky zaměřené, ale všechny, na kterých se můžete s angličtinou setkat. Vím, že úroveň angličtiny na stejné škole může mít každý jinou.

Třeba na gymplu jsem v angličtině moc dobrý nebyl takže bych v této anketě před 2 lety zaškrtl SŠ,jenže můj stejně starý spolužák byl v angličtině lepší a dokonce měl certifikát FCE.

Chci tím říct, že pokud je někdo na ZŠ, ale je s angličtinou na úrovni SŠ nebo dokonce VŠ, tak v dost případech už nějaký ten certifikát má a tím pádem ze ten „zavádějící faktor“ snižuje.

Snad jsem to obhájil srozumitelně:)

Kámoš (ONDRA.CZ) je zhruba na B2+ a certifikát taky nemá :-)

Já chápu jak to myslíš a jsem si vědom tohoto drobného nedostatku.

Ale zkus se na to podívat takhle – chci aby lidi hlasovali podle toho, jak jsou „oficiálně“ daleko s AJ.

Takže ikdyž ONDRA.CZ je na úrovni B2+, ale certifikát nemá, tak holt bude moct zvolit některou ze škol nebo nebude hlasovat…to je na něm.

Navíc pokud se tato anketa bude konat každý rok, tak příště si ONDRA bude moct třeba zaškrtnout C1.

Vím, že to nebude zcela objektivní z hlediska toho kdo co umí, ale z hlediska toho, kdo čeho už dosáhl.
Když tam bude každý hlasovat podle, toho co (možná) umí, tak to bude objektivní ještě míň.

Byla by to prostě roční statistika toho, na jakém momentálním levelu jsou návštěvníci HFE. (A každý rok by se dalo porovnat s tím loňským, zda je to vyšší či nižší)

Zkus to brát tak, jako kdyby si vyplňoval žádost o práci. Taky tam nemůžeš napsat, že máš znalosti angličtiny na úrovni B2, ale přitom na to nemáš papír. Nebo policajtům taky nevysvětlíš, že umíš řídit, ale řidičák nemáš. Who cares?:)

Už nevím jak jinak vysvětlit můj záměr:).

Dovolím si do toho vstoupit.
Obávám se, že souhlasím s názorem seqwence.
Je spousta lidí, kteří certifikát prostě nepotřebují ani letos ani za rok…
Navíc do životopisu si lidé píší, co chtějí, což je prostě holý fakt.
A naspat C1, když vím, že na to mám, klidně můžu… papír často nikdo vidět nechce… nemluvě o tom, že lidi v agenturách řčasto o A1-C2 nic neví…
Navíc, pokud si někdo hledá práci a mluví anglicky skvěle, tak si přece nebude dělat certifikát jen proto, aby si jej pak mohl napsat do CV.
Záleží na tom, jak je schopný komunikovat, a ne jaký má papír…
Nemluvě o tom, že pokud udělal někdo třeba FCE před 5 lety, dnes může mluvit dost špatně… A naopak…
Proč prostě nenapsat, na co se člověk cítí… Lidé se spíše mají tendenci v angličtině podceňovat :-)

Já to chápu xD
Ale asi nejobjektivnější by byl nějaký test (50 obecných otázek), kde by se dole dozvěděli výsledek (A1-C2) a ten se pak anonymně uložil do ankety… Ale to by se muselo naprogramovat, to pak je zase pravda, že toto je lehčí :-)

Taky mě to napadlo :-)
To by měl Marek radost :-)

Dobrá, asi bych měl více důvěřovat lidskému faktoru než byrokratickým záležitostem.:o­ops: :)

Příště až s něčím takovým zase přijdu, tak to zkusím pořádně zhodnotit ze všech směrů a vyjít ven s kvalitně připravenou věcí.8-)

Díky za reakce. A pokud tato anketa vznikne tak měním zadání na

Angličtinu ovládám na úrovni…

Možnosti : A1, A2, B1, B2, C1, C2

Já to nemyslel zle, ale takhle by to bylo asi nejlepší.
A alespoň se s tímto rozřazením A1-C2 seznámí více lidí…
No ale uvidíme, co na to řekne Marek :-)

Já vám to taky za zlé nemám, to určitě ne!:)
Pro mě hodnotný názor, který mi pomohl pochopit, že můj prvotní záměr nebyl zcela ideální.

Takže, Díky:)

Úrovně tohoto typu tu už byly myslím dvakrát… ale možná ne dle evropského rámce, takže můžem zopakovat.

Jinak co se testu týče, to nepůjde. Např. test o padesáti otázkách jen těžko může cokoliv zhodnotit. Navíc úrovně A1-C2 nejsou podle gramatiky či slovní zásoby, ale obecně SKILLS a na to prostě padesát otázek nestačí. Muselo by v tom být zohledněno všechno a to moc dobře nejde.

Já vím no, dá se říct, vlastně, že nikdo nikdy není na jedné úrovni, ale třeba na dvou (CEFR, např. B1-B2, B2-C1…).

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.