Help for English

Aj knížky na FCE, má smysl?

 

Měl jsem objednané tyto dvě knížky:
Cambridge Vocabulary for First Certificate 2nd Edition with answers and Audio CD
NEW Language Practice First Certificate

Myslíte si, že si stojí za to, takové knížky koupit, nestačí věci na internetu? Není to zbytečné? Mám do nich investovat.

To je otázka, ale rozhodně bych doporučil mock testy:

http://www.englishbooks.cz/knihy/6033-FCE-(First-Certificate-in-English)/First-Certificate-Practice-Tests-Plus-New-Ed.-(with-key)-±CD.html

mel jsem pujcenou Cambrigde vocabulary for FCE a myslim,že je dobrá,dá se z toho naučit plno věcí.Byl jsem na FCE v prosinci a učil se převážne z netu a četl sem hodně literaturu v origo..je to asi otázka každého,jestli je ochotný si něco pořídit za peníze ale každopádně to nebudou vyhozený peníze když se z toho budeš opravdu učit a nenecháš to válet na poličce :-)

jojo mocktesty samozrejme taky hodne pomahaj a hlavne zjistis uroven,jestli uz na to máš nebo ne..ja mel napr. First cetificate testbuilder od Tony D Triggs…je tam kolem 6 kompletních testu i s klíčema,super záležitost…

Takže jak na vypadá, tak bych chtěl zejména nějakou kvalitní knížku na procvičování (hlavně testy). Výborně vypadá ta doporučená od pana Svozílka, jakou byste mi doporučili dále?

Myslíte, že vhodná na procvičování i ta First Certificate Language Practice, na kterou jsem měl zálusk?

Já First Certificate Language practice používám a jsem s ní velice spokojená, z tohoto typu knížek ještě mám Destination B2, která je taky skvělá

FCE testy mám tyto, taky můžu doporučit:

http://www.englishbooks.cz/knihy/7290-FCE-(First-Certificate-in-English)/FCE-Practice-Tests-Updated-Ed.-with-key-±CDs.html

Destination B2 taky doporučuju.

Ano, Destination je možná svoji strukturou přehlednější než First Certificate Language Practice, je zde spousta testů které prověří dosavadně probranou látku, to u FCE language practice není

Tu knižku, co doporučuje Roman Svozílek jsem si (i na jeho doporučení) nechal dát pod stromeček a hodlám se do ní pustit cca měsíc před FCE, abych měl formát testu v živé paměti (což je zhruba za 14 dnů).

Jinak First Certificate Language Practice jsem právě dokončil. Je dobrá, ale vadilo mi, že ve výsledcích bylo poměrně dost chyb.

Než First Certificate Language Practice, tak na gramatiku a slovíčka je rozhodně lepší Grammar and Vocabulary for First Certificate

Jde mi hlavně o co nejvíc procvičování, jako byste tedy zvolil?

Rozhodně PRACTICE TESTS. Aktuální verze (Dec2008) je jen jedna, ale mají ještě dvě starší edice, sice některé části jsou trochu jinak, ale na procvičení super…

Pozor, ty starší edice jdou sehnat i bez CD a bez klíče, což je trochu k ničemu. Je třeba si dát pozor při koupi, aby to mělo jak CD, tak klíč…

To HONYK – chyby ve výsledcích? To jako v knize, v klíči ?!?

Převážně v klíči, ale párkrát i v zadání otázek, kdy žádná z variant nebyla správná. Když jsem se pak tady na fóru ptal, která z možností je správá (protože mi žádná správná nepřipadala) připadal jsem si občas jako cvok.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.