Help for English

Jazykové pobyty

 

Byli jste někdo na jazykovém pobytu v Anglii nebo USA? Já se teď vrátila z Anglie, byla jsem v centru Londýna, na dva měsíce o zkouškovém, pobyt zařizoval StudyGlobal.
Jsem naprosto nadšená, škola, spolužáci i hostitelské rodina byli úžasní a vstřícní, má angličtina se zlepšila o sto procent. Jen teď nevím, jak si znalosti udržet. Našla jsem si tam přátele, se kterými jsme v pravidelném kontaktu přes mail a telefonujeme i přes Skype, myslíte, že to aspon trochu pomůže?

Určitě! Je třeba v tom vytrvat, jelikož počáteční raketový nástup vás jen vynesl na oběžnou dráhu angličtiny… Abyste však i nadále obíhala, musíte ten oheň v sobě stále přiživovat právě oněmi aktivitami, o nichž se tu zmiňujete… Jinak se skrze atmosféru postupně upadajícího zájmu ocitnete velmi rychle v bodě před raketovým startem:-) Přeji vytrvat!

Já taky uvažuju o jazykovém kurzu v Anglii, mohla bych jet jen na 14 dní, ale aspoň něco. Chtěla bych buď obecnou angličtinu nebo kombinaci s „lehce“ obchodní, intenzivní kurz. Chystáte se taky někdo v létě nebo na podzim na něco podobného? A z těch štastnějších co už v Anglii byli, jaké máte zážitky a co Vás překvapilo, zaskočilo, případně trošku zklamalo?

Ahoj myslíte že člověk který se bojí mluvit anglicky se díky pobytu v zahraničí dokáže změnit? Mám s tím trochu problém, ve škole i na mém kurzu angličtiny pořád píšeme a vůbec nemluvíme.Už za chvíli pojedu do Angie a mám docela strach z toho jak se domluvím…

Jestli jenom píšete a mluvíte,je to chyba…Mluvení je opravdu děsně důležité…Pokud tam budeš na vlstní pěst a nebudeš mít nikoho s sebou,nic jiného než mluvit ti nezbyde…Mám s tím taky zkušenosti…

Dobře a myslíte že kdybych začala 1 a půl měsíce konverzovat zachránilo by to ten pobyt? Já bych potom pokračovala a k tomu angličtina mě baví,ale tohle mě už až štve.Chtěla bych umět dobře anglicky abych se domluvila a dokázala i v zahraničí být déle.

Tak určitě…snaž se co nejvíc konverzovat…třeba s přáteli,samomluva atd…podivej se do sekce „tipy a triky“…jinak v cizině je to nejhorší ze začátku…člověk se bojí promluvit,ale po určité době to bude menší a menší problém…nakonec ti to přijde jako uplně normální věc…člověk je pak na sebe hrozně pyšný,když bez problému konverzuje s cizincem :-)

Ahoj, chystam se letosni leto nebo podzim jet na zahranicni jazykovy kurz anglickeho jazyka. Zatim jsem sam, prida se nekdo? :-) Muzete psat na jbernad@mujmail.cz

ahoj .. ja sa chcem opytat ci viete este o nejakom zahr. pobyte aj s moznostou prace :?: dakujem

Ahoj tak píšu po dlouhé době o svém zájezdě do Anglie. Moje angličtina mi naprosto stačila,protože rodina nás akorát volala na večeří,snídani nebo si s snáma popovídala 5 min. takže rodina byla jedno velký zklamání jinak Anglie nezklamala opravdu krásná země!!

Ahoj, chtěla bych oživit tuto diskuzi. Také bych chtěla vyrazit a jazykový kurz do Anglie, bohužel kvůli financím si budu moci dovolit zřejmě jen dva (možná 3) týdny. Myslíte, že to na tak krátkou dobu má smysl? Mělo by to pro mě i přínos cestovatelský, nikdy jsem nikde kromě Španělska a Německa nebyla :D Mohla bych si dovolit takové ty kurzy obecného jazyka s 20 hodinami, myslíte, že se to vyplatí tam jet? Získám tím vůbec něco? Angličtinu mám takovou tu obyčejnou středoškolskou, takže samozřejmě konverzovat moc neumím :/ Tak možná, to bych si od toho slibovala, ale výuka probíhá v docela dost velkých skupinách, tak si nejsem jistá.

Ještě bych se chtěla zeptat, který druh ubytování myslíte, že je lepší? Rodina X rezidence/stu­dentský pokoj apd.

Případně uvítám vaše tipy na nějaké “CK” co toto zařizují, zatím uvažuji o INTACTu.

Děkuji :)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Franchetta vložený před 7 lety

Ahoj, chtěla bych oživit tuto diskuzi. Také bych chtěla vyrazit a jazykový kurz do Anglie, bohužel kvůli financím si budu moci dovolit zřejmě jen dva (možná 3) týdny. Myslíte, že to na tak krátkou dobu má smysl? Mělo by to pro mě i přínos cestovatelský, nikdy jsem nikde kromě Španělska a Německa nebyla :D Mohla bych si dovolit takové ty kurzy obecného jazyka s 20 hodinami, myslíte, že se to vyplatí tam jet? Získám tím vůbec něco? Angličtinu mám takovou tu obyčejnou středoškolskou, takže samozřejmě konverzovat moc neumím :/ Tak možná, to bych si od toho slibovala, ale výuka probíhá v docela dost velkých skupinách, tak si nejsem jistá.

Ještě bych se chtěla zeptat, který druh ubytování myslíte, že je lepší? Rodina X rezidence/stu­dentský pokoj apd.

Případně uvítám vaše tipy na nějaké “CK” co toto zařizují, zatím uvažuji o INTACTu.

Děkuji :)

Za mě – cenu to má určitě. Byla jsem dvakrát, jednou na tři týdny, jednou jen na týden a obojí se vyplatí. Pro mě každá doba navíc, kterou má člověk možnost mluvit a poslouchat rodilé mluvčí, je fajn. Ty tři týdny byly úplně super. Nedokážu říct, kolik nového jsem se naučila třeba z gramatiky, ale co se týká rozmluvení, určitě mi to pomohlo. Člověk se nesmí bát. A hlavně, pokud jede sám, nic jiného, než se snažit domluvit, mu stejně nezbývá. :-)

První třítýdenní pobyt jsem byla s INTACTem, se službami jsem byla spokojená. Bydlela jsem v rodině (což jedině doporučuju – musela jsem komunikovat i mimo školu) kousek od školy, žádný problém jsem neměla. Druhý pobyt jsem si už zařizovala přímo ve škole v Londýně.

Ahoj, určitě jeď! 2–3 týdny jsou v pohodě, na rozkecání a ziskání sebevědomí Ti postačí. A když budeš spokojená, příští rok pojedeš zas, třeba i na dýl, a budeš vědět, do čeho jdeš. :-) Rodina je, myslím, ideální. Budeš muset komunikovat nonstop a poznáš chod britské domácnosti. Jinak doporučuju projet tyhle články o výběru zahraničních jazykových kurzů a jazykových kurzech v Anglii, ukážou Ti možnosti a pomůžou setřídit priority. Inspiraci k využití volného času pak najdeš ve stati 9 důvodů proč jet na jazykový pobyt do Londýna. Doufám, že se rozhodneš jet a bude se Ti tam líbit! ;-)

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.