Help for English

Používání \"How are you?\" v e-mailu

 

Začal jsem si psát s jednou angličankou přes mail abych si zlepšil angličtinu a chtěl bych vás poprosit o radu abych nepůsobil nezdvořile :-)
Chtěl bych se zeptat, jestli se i v emailu pokaždé používá zdvořilostní fráze „How are you?“. Případně jaké jiné podobné fráze by se dali použít, protože je mi blbé každý mail začínat slovy: „Hi, I'm fine, thank you. How are you?“
Zkrátka jde mi o to, jestli se dají po pár zprávách tyhle zdvořilosti zkrátit na pouhé „Hi“, případně jestli nebude vypadat hloupě když bude email vždy začínat těmito slovy :D

Ne, nebude. Především ale není nutné na to HOW ARE YOU v následujícím mailu odpovídat. Takže zeptat se můžete, tím může dopis začínat… ale odpovídat nemusíte.

Krom toho, HOW ARE YOU se dá říct i jinak, např. HOW ARE YOU DOING? WHAT'S UP? apod. Nebo můžete na začátek napsat např. jen I HOPE YOU'RE FINE. (doufám, že…)

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.