Help for English

Jak vyjádřit, že mám něco rád

Komentáře k článku: Jak vyjádřit, že mám něco rád

 

Prosím vás a ty věty, kde se zastupují určitá slova slovesem DO se používají v praxi jak často? Jsou případy, kdy je toto požít vhodnější, než slůvko co by tam patřilo v češtině a který myslím?

Mám na mysli třeba větu: I like the movie. – Do you?

Je to lepší, než tam dát to slůvko Really?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Pilda vložený před 17 lety

Prosím vás a ty věty, kde se zastupují určitá slova slovesem DO se používají v praxi jak často? Jsou případy, kdy je toto požít vhodnější, než slůvko co by tam patřilo v češtině a který myslím?

Mám na mysli třeba větu: I like the movie. – Do you?

Je to lepší, než tam dát to slůvko Really?

Re:

To je podobné jako tázací dovětky… většinou to jde nahradit i jiným slůvkem, jako např. REALLY, nebo jako tázací dovětek RIGHT? … ta verze s DO je taková méně hovorová. Používá se to HODNĚ často a rozhodně STOJÍ za to se to naučit.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 17 lety

Re:

To je podobné jako tázací dovětky… většinou to jde nahradit i jiným slůvkem, jako např. REALLY, nebo jako tázací dovětek RIGHT? … ta verze s DO je taková méně hovorová. Používá se to HODNĚ často a rozhodně STOJÍ za to se to naučit.

Re: Re:

Toho jsem se přesně obával, ale co se dá dělat, naučim se to taky :) Děkuji moc za vysvětlení.

Moc pěkné příklady užití. Velmi užitečný článek! :-)

Re:

Je to jedno. Většinou…

Nechybí IT?

I am sure that that web site will appeal to you. It's really worth checking (IT)out once in a while. ??
Otherwise I´m still keen on your web. Thanks a LOT!

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Davty vložený před 17 lety

Nechybí IT?

I am sure that that web site will appeal to you. It's really worth checking (IT)out once in a while. ??
Otherwise I´m still keen on your web. Thanks a LOT!

Re: Nechybí IT?

Ne, nechybí:
The book is worth reading.

Kdybyste tam to IT napsal/a, bylo by to špatně.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 17 lety

Re: Nechybí IT?

Ne, nechybí:
The book is worth reading.

Kdybyste tam to IT napsal/a, bylo by to špatně.

Re: Re: Nechybí IT?

Už je mi to jasný… Díky.

Je to super přehled. Jen mě ještě napadá, kdy se má použít I like best a kdy most? Nebo je to jedno? A nějaký jiný způsob jak vyjádřit mám raději? Třeba se slovem better nebo more?

,,I had to break up with her because she wasn't a football fan at all. ,,.....TO JE BLBEC !!! :-D

Which of Styron's book do you like best?

Asi by tu mělo být „BOOKS“, ale na to se zeptat nechci.

Následujcí věta je:

What I like most about her is that she isn't spoiled …

Chci se zeptat, jestli jsou LIKE BEST a LIKE MOST v některých případech zaměnitelné, tedy např. jestli by se v druhé větě dalo použít BEST, třeba takto:

What I like best about her …

Díky

Books vs. Book

Which of Styron's book do you like best? Nemělo by správně být Wchich of Styron's books do you like?
(Kterou ze Styronových knih máš rád? Která ze Styronových knih se ti líbí?)

Díky

raději

Dobrý den a jak se prosím vyjádří, že mám něco raději? Děkuji.

like to read x like reading

Dobrý den, nejsem si vůbec jistá užitím slovesa like.
Když budu mít dvě věty:
I like reading.
I like to read.
V prvním případě je to prostě, že ráda čtu. Druhou větu bych použila např. kdy? Jako třeba že ráda čtu, protože to potřebuju do práce/školy? :?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od matule vložený před 13 lety

like to read x like reading

Dobrý den, nejsem si vůbec jistá užitím slovesa like.
Když budu mít dvě věty:
I like reading.
I like to read.
V prvním případě je to prostě, že ráda čtu. Druhou větu bych použila např. kdy? Jako třeba že ráda čtu, protože to potřebuju do práce/školy? :?

Re: like to read x like reading

Obě znamenají to samé, I LIKE TO READ se používá ve stejném významu totiž v americké angličtině.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.