Help for English

Kolokace (slovní spojení) #6

Komentáře k článku: Kolokace (slovní spojení) #6

 

méně hovorová

Dobrý den, nerozumím příliš vysvětlení – méně hovorové – viz např. ot. 6 a 7. Znamená to snad, že v na prvním místě užité výrazy jsou hovorové, tedy v běžném hovoru více užívané a v tom případě ne zcela spisovné? Nebo je to omyl a místo „méně hovorové“ má být „více hovorové“, čemuž bych už rozumněl. Děkuji

Odkaz na příspěvek Příspěvek od honyk vložený před 17 lety

méně hovorová

Dobrý den, nerozumím příliš vysvětlení – méně hovorové – viz např. ot. 6 a 7. Znamená to snad, že v na prvním místě užité výrazy jsou hovorové, tedy v běžném hovoru více užívané a v tom případě ne zcela spisovné? Nebo je to omyl a místo „méně hovorové“ má být „více hovorové“, čemuž bych už rozumněl. Děkuji

Re: méně hovorová

‚méně hovorové‘ zde moje žena myslela to, že se to moc nepoužívá v hovoru. GET je hovorovější než BECOME, proto tedy verze s BECOME je ‚méně hovorová‘.

grow impatient

Dobrý den, rád bych se zeptal na spojení „grow impatient“, několikrát jsem ho zaslechl, především v AmE a zajímalo by mě, jestli je to tedy skutečně možné použití?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Petr vložený před 15 lety

grow impatient

Dobrý den, rád bych se zeptal na spojení „grow impatient“, několikrát jsem ho zaslechl, především v AmE a zajímalo by mě, jestli je to tedy skutečně možné použití?

Re: grow impatient

Určitě, viz článek ‚změna stavu‘

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 15 lety

Re: grow impatient

Určitě, viz článek ‚změna stavu‘

Re: Re: grow impatient

Děkuji :) já tuto možnost (was growing impatient)právě zkusil v 7) větě a nebyla uznána, tak jsem si nebyl jistý

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 15 lety

Re: grow impatient

Určitě, viz článek ‚změna stavu‘

Re: Re: grow impatient

..jistý jestli to tak skutečně může být i v tomto případě (?)
(omlouvám se za double post O=) )

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Petr vložený před 15 lety

Re: Re: grow impatient

..jistý jestli to tak skutečně může být i v tomto případě (?)
(omlouvám se za double post O=) )

Re: Re: Re: grow impatient

Může to tak být, v testu to nějak změním. Díky.

2 chyby…:-)pěkný testík, ještě bych ty změny stavu asi měla jednou proletět, jinak testy od Míši Vít se mi nevyhodnocují, je to moje chyba nebo někde v tom sestavování toho článku? nezařadí se mi ani do statistiky?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od littlewolf vložený před 14 lety

2 chyby…:-)pěkný testík, ještě bych ty změny stavu asi měla jednou proletět, jinak testy od Míši Vít se mi nevyhodnocují, je to moje chyba nebo někde v tom sestavování toho článku? nezařadí se mi ani do statistiky?

Re:

Vyhodnocení by mělo fungovat… ale je to ještě test dělaný postaru, starší technologií. U těch se statistika nepočítala. Většinu takových jsem už převedl na novou verzi.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.