Help for English

Výsledky soutěže My Photo Dictionary

Komentáře k článku: Výsledky soutěže My Photo Dictionary

 

Blahopřeji

Blahopřeji vítězi :)

Super díla

klidně si je umím představit i v My Photo Dictionary – fakt hodně dobrý! A u paní Martiny Ptáčkové mi přišlo vtipné, jak se nechala inspirovat svým jménem :-)

týý jooo ,fakticky dost dobrýý:))) gratujuju:)))

No senzační !

Škoda, že je jen jeden vítěz. Všechny jsou opravdu povedené.
Z autorů by se mohli stát stálí spolupracovníci!
Marek má výborné nápady na témata soutěží a soutěžící je realizují na profesionální úrovni.

Úchvatná dílka!! :-D . Je vidět, že jste zdrojem inspirace pro nás všechny. MOC Vás prosím, udělejte „Oddíl výsledky soutěží“ a umístěte tam, když ne všechny, alespoň ty nejlepší. Hodně to vypovídá o nás všech, co navštěvujeme Vaše stránky. Díky Milada

Pěkný až na talíř se zeleninou je paprika napsaná jako paprika :-D

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Dáša vložený před 16 lety

Pěkný až na talíř se zeleninou je paprika napsaná jako paprika :-D

Re:

ano, zvažoval jsem, jestli to kvůli té paprice nevyřadit, ale potom jsme usoudili, že to necháme (hezký barevný a vyvážený obrázek). Nicméně slovo ‚paprika‘ v angličtině existuje, označuje spíš koření (červenou papriku) a nebo rostlinu, na které papriky (ty velké sladké) rostou.

Velmi dobry napad pro soutez.. originalni a zabavne i pro tvurce souteznich fotografii :-)

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví Neregistrovaný uživatel
Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 16 lety

Re:

ano, zvažoval jsem, jestli to kvůli té paprice nevyřadit, ale potom jsme usoudili, že to necháme (hezký barevný a vyvážený obrázek). Nicméně slovo ‚paprika‘ v angličtině existuje, označuje spíš koření (červenou papriku) a nebo rostlinu, na které papriky (ty velké sladké) rostou.

Re: Re:

slovo paprika v angličtině existuje třeba jako příd jm paprikový okořeněný paprikou… paprika jako plod i rostlinu (zelenina) je pepper

hot pepper pálivá paprika (koření)
sweet pepper sladká paprika (koření)
paprika in English je ale taky koření nepočitatelný pod jm.!

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Neregistrovaný uživatel vložený před 16 lety

Re: Re:

slovo paprika v angličtině existuje třeba jako příd jm paprikový okořeněný paprikou… paprika jako plod i rostlinu (zelenina) je pepper

hot pepper pálivá paprika (koření)
sweet pepper sladká paprika (koření)
paprika in English je ale taky koření nepočitatelný pod jm.!

Re: Re: Re:

Dle slovníku The Sage jsou to i rostliny.

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví Neregistrovaný uživatel
Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 16 lety

Re: Re: Re:

Dle slovníku The Sage jsou to i rostliny.

Re: Re: Re: Re:

tak ono těch názvů bude spousta těch druhů paprik, ale plod je univerzálně pepper… to bychom museli někam do zahradnictví a pak bychom věděli kolik možná názvů budou jednotlivé druhy mít… já si pamatuju pepper spíš jako koření pepř… ale ta paprika jako ten červený plod jste správně označil za chybu!

Moc mě potěšilo, že jsem se našla mezi finalisty, což se mi podařilo snad prvně :shock: Snad se mi někdy příště podaří i chytnout cenu. Gratuluju vítězi i panu Markovi za fajn nápady :-D

chvála

Musim se připojit a říct, že tahle soutěž byla vynikající nápad.

Tahle soutěž mě inspirovala k vytvoření metody pro učení složitějších slovíček.
Vtyvořil jsem tisíc obrázků podobných tomuto :

imb.lide.cz/pho­to/big/53/11/8242439–33065311.jpg
(to mi zabralo dva dny)

použil jsem pouze obrázky přírody (wallpapers jsou všude for free)a program change!t který mění
pozadí obrazovky. Ten jsem nastavil na tři minuty

Vždy když přijdu k PC tak si přečtu nový „excerpt“ s novým slovíčkem.

skutečně tuto metodu doporučuji protože těch tisíc slov (tisíc obrazků /tisíc slov) už jsou součastí mojí aktivní slovní zásoby

Taky zdejší screen saver mě na tento nápad přivedl
(což je další dokonalý nápad, ale drtivou většinu slov už znám)

možná by stálo zato použít i tyto obrázky k tomuto účelu…

Gratuluju!

Opravdu bezva obrázky! Nápadité!!! Jsem ráda, že jsou již zveřejněny výsledky, i když nejsem mezi finalisty :-D

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.