Help for English

Tipy na cestu a pobyt v Anglii

 

Zdravím všechny, jedu na jazykový pobyt do Anglie, ale jedu takhle poprvé a sama, tak mám celkem obavy… Chtěla bych poprosit nějaké zkušenější cestovatele o rady na cestu a tipy pro snažší orientaci, hlavně v Londýně. Na co si dát pozor a tak… Musím se dostat z letiště metrem na vlak a tím pak pokračovat na místo určení… Zkoušela jsem pátrat po netu a moc se mi nedaří… :oops: Díky moooc

kde je místo určení?

Hastings

Tam je prý hezky :) Ségra tam byla :)

http://www.nationalrail.co.uk/

Tak do Hastingu to jezdí docela často, takže žádné obavy s návazností mít nemusíš.

Z kterého letiště jedeš, ať se podíváme na to, jak se nejlépe dostat k nádraží.

Já tam byl.
Dokonce jsem psal „reporáž“ z pobytu. Třeba o pomůže :-)
http://www.helpforenglish.cz/preview.php?…

Moc díky za reakce… :-)

editas01: přiletím na Heathrow… budu moc ráda, když mi zkusíš pomoct najít nějakou ne moc komplikovanou­ cestu…

honyk: díky za odkaz, zdálo se mi, že jsem zde o Hastingsu četla, ale nemohla jsem to najít. Prohlídla jsem si i Tvoje fotky, už se taky moc těším, jen jak píšeš, cesta na místo je pro mě trošku „strašák“… škoda, že nemůžu na setkání HFE, trochu bych Tě „vyzpovídala“… :-)

seqwence: a na jak dlouho?

Kdy a na jak dlouho jedeš?

Já už si toho stejně o moc víc než je napsáno v tom článku nepamatuju :-)

Při té příležitosti jsem ale koukl na fotky a trochu jsem si to připomněl :-)

Docela ti závidím. Jel bych zase :-)

Which terminal at Heathrow?

terminal 2 if you're flying from Prague with Czech airlines, or terminal 5 if you're flying with British Airways.
(for more info : http://www.heathrowairport.com/portal/
page/Heathrow^Ge­neral^Flight+in­formation^Which+ter­minal?/)

Terminal 2 & 5 have the same route, but if you're flying into another terminal please check, quickest way is to take heathrow express to London Paddington, then take the underground (bakerloo line) to charing cross (direction: towards elephant and castle)

The express is very expensive however.. about £15!!
If you wish to travel cheaper you can take the „heathrow connect“ which is £6.90 to London Paddington.

All the travel planners will suggest you use the Express as it's faster, but its so much more expensive, so I doubt you'll find it's worth it..

for this info I used: http://journeyplanner.tfl.gov.uk

From Charing Cross there is a train direct to Hastings.

Hope this helps, and that you understand it all!

Cheers

Andrew

honyk : jedu na 14 dní, nakonec až na začátku září.
edita/andrew : thanks a lot, I´m flying with British Airways, so it´s terminal 5. If I understand well, I can take directly the underground, it´s no need to use heathrow express or heathrow connect?!

Ahoj, chtela bych se vas zeptat , jestli nekdo mate zkusenosti s ,,aupair pár,,v VB…, chteli bysme s pritelem vyjed cca cervenec 2010, ja sama jsem uz tam jako aupair byla, takze zkusenosti mam, chceme hlavne aby rodina nam platila jaz.skolu … mohli byste nam poradit? :) dekujem
INFO na kacenkasik@seznam.cz
diky :-)

Na letisko jazdí Piccadilly Line (tmavomodrá), Heathrow Terminal 5 je konečná a z nej to do centra trvá 50–60 min., treba ale prestúpiť na stanici Piccadilly Circus na Bakerloo Line (hnedá, smer Elephant & Castle), odkiaľ je to na Charing Cross len jednu stanicu. Z tade potom vlakom, navrhujem aby si si pozrela spoj na nationalrail.co.uk.
Je to 6 zón, pokiaľ nemáš Oyster Card, tak by ťa to malo stáť 4.50. :-)

Já pojedu též a už teď z toho mám hrůzu. Poprvé do Anglie ve svých letech, jsem ráda za toto vlákno.

Nebojte sa, tam to majú všetko riadne vyznačené a veľmi logicky prepracované. :-)
Len sem tam sa stane, že sa metro rozhodne nefungovať. :o

Londýnské metro je rozhodně přátelštější než doprava třeba v Berlíně. Když třeba vypadla Picadilly Line, což se občas stává, vždycky se oněkud vynořila spousta „vysvětlovačů“, kteří radili, jak se dostat k cíli jiným způsobem. Zato v Berlíně i na dotaz v angličtině odpoví německy a ještě zběsile (pokud tedy najdete někoho, koho se dá zeptat; a když máte „štěstí“ jako já a zrovna stávkujou S-Bahny, je to o to větší lahůdka).
Jo a jedna rada k londýnskému metru: kdyby se vám někomu stalo, že omylem pojedete na druhou stranu, rozhodně to nefunguje tak jako v pražském metru, že na další stanici vystoupíte a půjdete na protější nástupiště. Londýnské metro je docela komplikované a ty přestupy mezi linkami docela unaví. Tak je dobré vždycky si ověřit, zda sedáte do správného vlaku. A taky je dobrý mít s sebou lahev vody, není tam klima a někdy je tam na padnutí.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.