Help for English

Idiomatic English #13

Komentáře k článku: Idiomatic English 13

 

Super testík, jen tak dál..

Dobrý den Mr. Vít, rád bych se na něco zeptal. Netýká se to tedy testu, ale přesto.. Právě jsem viděl jedno vtipné video, kde si slečna stěžuje, že na talíři nemá ty své hranolky a ptá se: „Where´s my chips?“ Něco podobného jsem slyšel v písničce, kde se zpívá: „There´s some squirrels jumping in the trees…“ Proč ta otázka vypadá, jako kdybychom se ptali na jednotné číslo? Děkuji

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Liam vložený před 16 lety

Dobrý den Mr. Vít, rád bych se na něco zeptal. Netýká se to tedy testu, ale přesto.. Právě jsem viděl jedno vtipné video, kde si slečna stěžuje, že na talíři nemá ty své hranolky a ptá se: „Where´s my chips?“ Něco podobného jsem slyšel v písničce, kde se zpívá: „There´s some squirrels jumping in the trees…“ Proč ta otázka vypadá, jako kdybychom se ptali na jednotné číslo? Děkuji

Re:

Protože je to hovorová nespisovná angličtina. Stejně jako např. I don't need no help.

10/10 :-D :-)

Tak dvě chyby, ale vcelku to byla spíš tipovačka. Někdy jsem skutečně netušil…

dík za test

No tak, musim se přiznat, že v idiomatický angličtině mám co dohánět. dost přínosný pro mě.

Guts

Nekde jsem tusim videl: I'VE GOT THE GUTS. Co by to mohl znamenat?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od JiM_cz vložený před 16 lety

Guts

Nekde jsem tusim videl: I'VE GOT THE GUTS. Co by to mohl znamenat?

Re: Guts

GUTS je také hovor. ‚odvaha‘ či ‚kuráž‘. Ve vaší větě tedy ‚Ty máš ale kuráž!‘

Re:

když o někom řeknete, že jsou MEANT TO BE, tak prostě patří k sobě, tak to tak má být. Ještě lepší, že ‚jsou si souzeni‘.

Takže ta poslední věta říká, že je to tak lepší, že si stejně nebyli souzeni.

60%

Držím se nad průměrem, ale radost z toho moc nemám.. :?

Pane autore, za tento test Vam musim dat jednicku.

Je v první větě možno použít obě?
… do exactly as I say …
… do exactly what I say …

Odkaz na příspěvek Příspěvek od honyk vložený před 14 lety

Je v první větě možno použít obě?
… do exactly as I say …
… do exactly what I say …

Re:

asi ano, ale ta první prostě znamená, že to má udělat přesně podle mých instrukcí. s tím WHAT je to předmětná věta, a to zde není nejlepší.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 14 lety

Re:

asi ano, ale ta první prostě znamená, že to má udělat přesně podle mých instrukcí. s tím WHAT je to předmětná věta, a to zde není nejlepší.

Re: Re:

aha, takže gramaticky je to správně, ale liší se to významově.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.