Help for English

Povinné studium 2 jazyků na škole

 

Chtěla bych se zeptat na Váš názor (zkušennosti)na povinné studium 2 cizích jazyků na středních školách. Myslím si, že by měl být jeden cizí jazyk studován povinně, a studium druhého jazyka by mělo být na volbě studenta. Mám pocit, že mnozí studenti ovládají z každěho trochu. Studuje se jeden jazyk na úkor druhého, úroveň znalostí je nižší. Podle mne většina lidí potřebuje a je schopna se naučit používat pouze jeden cizí jazyk. Studium cizího jazyka je přece celoživotním studiem!!

No, tvrzení, že jeden člověk je schopen se naučit skvěle jen jeden jazyk je kec.. naše (ted už bývalá a moc dobře vím proč) profesorka zvládala ENG na úrovni C2, Němčinu na C2 a češinu rodile.. To už mluví za vše.. A to je jen slabý odvar… Jsou lidi, co hovoří třeba 10 jazyky na vysoké úrovni…
Ale můj názor je, že oba jazyky jsou povinné, ale jeden jazyk by měl být důležitější a jeden méně :)

Souhlasím se seqwence, v dnešní době by měly být dva jazyky základ, akorát je škoda že je to většinou angličtina s němčinou…teda nic proti němčině, ale já bych upřednostnil další světové jazyky – španělštinu, francouzštinu. Anebo arabštinu, s tou se jen tak nesetkáme na školách, ale proč si neudělat základ:D pak by bylo jasné, že angličtina by měla ve výuce větší význam

je to věršinou AJ a NJ protože na jiné jazyky prostě nejsou učitelé…já bych se taky rád učil jazyky,které u nás téměř nikdo neumí,např. švédsky…ale angličtinářů a němčinářů je mraky,proto se učí hlavně tyto jazyky…

Jsem v prváku na osmiletém gymnáziu a u nás se vyučuje jakoby od šesté třídy (prima) Aj a druhý jazyk, který si studenti volí (Nj,Fj,ruština, bývala i španělština). Na jednu stranu musím říct, že mi to tak vyhovuje, protože mám jazyky ráda a třeba takovou francouzštinu bych se jako samouk teda nenaučila, na druhou stranu je celkem problém s rozpočtem hodin. Dříve jsme mívali Aj čtyřikrát týdně a Fj třikrát týdně, ale teď se na úkor několika pschologických předmětů počet hodin angličtiny snížil pouze na tři hodiny týdně, což si myslím, že je na Aj strašně málo. Naprosto nesouhlasím s tím, že například matiku máme každý den v týdnu..no ale nic s tím nenadělám, takže se prostě učím většinou doma, teda pokud mám čas a chuť. No a když si vezmete, kolik hodin Aj bychom měli, kdybychom měli místo dvou jazyku jen jeden, dostáváme se už někam jinam, akorát že ten základ druhého jazyka (pro mě je to třeba momentálně pět let francouzštiny), se jen tak někde nenaučíte, pokud byste zrovna nevrazili několik tisícovek do jazykovky. takže já jsem určitě pro, ale s tím, že Aj by se měla vyučovat alespoň čtyři až pět hodin týdně, protože je potřeba ji umět. Jak to máte na škole s Aj vy? Kolik hodin týdně ji máte a jací jsou učitelé?

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.