Help for English

hard space

 

Dobrý den, moc si važím vašich stránek, mockrát mi pomohly, když jsem lidem něco vysvětloval… Potřeboval bych se zeptat jestli někde není seznam anglických slov za, kterýma se nesmí zalomit řádek. Třeba v LaTeXu se to dělá „~“ bohužel neznám všechny ty jevy, za které to musím dát. Nevěděli byste?
Děkuji :)

no velmi som nepochopil. Hladas zoznam slov, ktore nesmu byt na konci riadku? Ako napr. v slovencine predlozky, atd?

jj to je presne ono :). V cestine to jsou vsechny jednopismenne jako k, v, i atd. a v anglictine to jsou myslim cleny ale nevim presne co vsechno

jj to je presne ono :). V cestine to jsou vsechny jednopismenne jako k, v, i atd. a v anglictine to jsou myslim cleny ale nevim presne co vsechno

no niesom si isty, ale toto je imho dost premenliva vec, nehovoriac o tom, ze aj volitelna… Skor to suvisi s typografiou, ako s konkretnym jazykom…

Takze ja by som hard spacoval „a“, „an“, „the“(cleny), „few“,„many“,…(kvan­tifikatory) a potom veci, ako Meno(hard space) Priezvisko, Ulica(hard space) cislo ulice,… toto uz vsak nenajdes nikde… A opakujem, imho ani neexistuje nejake fixne pravidlo, takze hard-spacuj, co ti bije to oka, a ostatne nechaj tak ;-)

Vzpominam si, ze jsem se na toto tema bavila a bylo mi receno to same – v aj neexistuje pravidlo, ze by se nemely nechavat jednopismenna slova na konci vet apod., jak tomu mame v cj. Jde spise o konkretni vyuziti – napr. pri zadavani data narozeni, titulu s jmenem apod.- to jsou situace, kdy by mohlo dojit k nedorozumeni ci naruseni plynulosti cteni textu.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.