Help for English

help

 

Prosim Vas mam takovy lehce stupidni dotaz, jak se rekne 5 lidi? Jde mi o to slovo lidi..

Jsem advanced a mam nejaky momentalni vypadek :oops: :-D

FIVE PEOPLE /čti: fajv pípl/

Chci se jenom zeptat, jestli je tahle věta správně. Nějak jsem se do toho zamotal :-)
I wouldn't have thought, he would have behaved so badly.
Nikdy bych si nepomyslel, že se bude chovat tak ošklivě (špatně).
:?:

nebylo by lepší… he would behave so badly? Taky si nejsem jistý tou čárkou před he :?

Jo sorry ta čárka tam fakt nepatří, ale jinak to takhle bylo ve cvičebnici. Já bych to právě taky dal bez toho HAVE :-)

Jj, děkuju, nebyla jsem si jen jista, to takhle muzu řict, jinak děkuju i za výslovnost ;)

Gabčule: ve slovníku asi slovo „lidí“ nebylo, že ne? :)

Ve slovniku slovo lidi bylo, ale nebyla jsem si jista jestli je gramaticky spravne ten jev ne ktery jsem se ptala.. Nikdy se vam nestalo, ze jste premyslel nad necim co je uplne jasne?? Jestli hodlate dávat lidem najevo jak jsou natvrdly,tak prosim,ale nevim, jestli na to je prostor na help foru..

Gabčule: Pardon, ale nepochopila jste to dobře, jsem myslel, že tam ve slovníku není ten druhej pád (lidí), ač tam je první pád (lidé) – nikdo dle mého názoru není natvrdlý.

Dobre, take se omlouvam, citila jsem to jako utok:-D Peace:)

Super, Gabčule. Ne, ve Foru pro Help, v tématu Help přeci nikoho nemůže ani napadnout, aby útočil…
Klidně se zase ozvěte, někdo rád jistě pomůže:)

Jj, zástupy :-D

Ten český přepis výslovnosti mě pobavil :-D pípl :-D

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.