Help for English

help

 

Mufina:

souviset – be connected with, be related to, bear on/upon

No že sa to preloží teplé alebo horúce slovesa, to viem, ale čo to znamená

SOudě podle následujícího odkazu:

http://www.oup.com/…nt_unit09_3/

budou ‚hot verbs‘ části slovesných kolokací a vyjádření, tzn. ve stylu vazeb make up your mind, do homework, make use of, take excercise atd.

Když je něco „hot“ tak je to velmi důležité, velmi diskutované, apod.

Jsou to tedy ta nejzásadnější slovesa, nejpoužívanější slovesa…

seqwence : „teplá slovesa“…tak tomu se nepřestanu řechtat ještě hodně dlouho :-D :-D :-D

halooo, jste tu nekdo ?? potreboval bych prelozit vetu „Az s nim poznate, o cem zivot opravdu je!“ predem dekuji

halooo, jste tu nekdo ?? potreboval bych prelozit vetu „Az s nim poznate, o cem zivot opravdu je!“ predem dekuji

halooo, jste tu nekdo ?? potreboval bych prelozit vetu „Az s nim poznate, o cem zivot opravdu je!“ predem dekuji

totti:
jestli tu budeš takhle spamovat, tak ti asi nikdo neporadí. Stačí to jednou, ne 6×. :?

Bylo to 3× a ocenil bych spíš radu nebo vyhubování, děkuji

Můj předchozí příspěvek zřejmě zůstal nepovšimnut, tak zkusím stěstí tady:

V mé mobilní verzi knihy HP and The Deathly Hallows se objevujují jistá spojení, a protože nevím, jestli jsou i v originální verzi (ta má může teoreticky být nějaká upravená verze či něco podobného), rád bych se na ně přeptal.

Několikrát se tam objevuje ‚vazba‘ think to, o níž jsem slyšel pouze to, že se v angličtině nepoužívá.

Harry didn't think to ask Dumbledore… apod.

a také o souboji Brumbála s grindelwaldem …as they watched them TO BATTTLE.

Proč ‚to battle‘? Proč ne bare infinitiv nebo ‚battling‘?

These examples are beyond me.
:?:

zkousel sem to vyhledat v moji elektronicky verzi a tyhle vety mi to vubec nenaslo

Nejsou pravděpodobně doslova jako v knize. nic to ale nemění na divných vyjádřeních:

‚he had never thought to ask Dumbledore about his past‘

z anglické wikipedie.

Přitom think to je i v MED uváděno jako chyba.

not think to do something = to not consider doing something, especially when you later wish you had done it

example: I never thought to ask him for address.

Toto uvádí Longman.

Ahh, už jsem to taky našel:

4 [intransitive] to remember someone or something

think to do something – Did you think to ask about the delivery time?

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.