Help for English

Velká soutěž s Johnem Grishamem

Komentáře k článku: Velká soutěž s Johnem Grishamem

 

Moc děkuji

a těším se že tentokrát je na každou otázku čas tří dnů. Předpokládám, že první den to napíšu a pak si budu dva dny opravovat svoje chyby. :-D Samozřejmě udělám jiné, ale je to teda sakra procvičení samostatné aktivity, opět klobouk dolů. :-)

Už se taky moc těším na psaní:-) Člověk je línej tvor, jen dokud nemá motivaci :-)

Jeanne Tripplehorn

Jestli film The Firm vyhraje nějakej kluk/muž a líběj se mu brunetky, tak se má podle mně opravdu na co těšit, protože Jeanne Tripplehorn je podle mne „fakt kočka“ :-) (známe ji např. jako policejní psycholožku z Basic Instinct).
Tak vám držím palce.

Nemuzu si pomoc, ale do vcerejska jsem si vsechny knizky a filmy podle nich velice dobre pamatovala, ale jak jsem si precetla otazku tak mam pocit, ze me nekdo provedl totalni vymaz :-( .

To se stává i v lepších rodinách :-) Tak udělejme společný restart!! Třeba pívem :-D

čeští autoři

Při procházení knih na EnglishBooks jsem narazila také na české autory. Je možné porovnávat i českou knihu s českým filmem? Díky za odpověď :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Casmoredius vložený před 15 lety

To se stává i v lepších rodinách :-) Tak udělejme společný restart!! Třeba pívem :-D

Re:

Beru. :-D Restart probehne presne v kolik?

Tak uz jsem chtela porovnat Solaris, to by se porovnavalo dobre – bozi knizka x zvoranej film, ale neni na englishbooks.cz a pak neco od Dicka, ale to tam maji jen Sni androidi o elektronickych oveckach a to jsem jak na potvoru necetla :-( a Harryho jsem v anglictine cetla az posledni dve knizky a ty jeste nanatocili. Ja mam pech. A ostatni jsem cetla tak davno a navic jsem ty knizka cetla v cestine.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Monin@ vložený před 15 lety

čeští autoři

Při procházení knih na EnglishBooks jsem narazila také na české autory. Je možné porovnávat i českou knihu s českým filmem? Díky za odpověď :-)

Re: čeští autoři

Na Englishbooks mají české autory? Pokud ano, pak můžete porovnávat.

Je možná, Solaris nemají v katalogu, ale nabízí to. Englishbooks ve skutečnosti nabízí jakoukoliv anglickou beletrii… a co nemají v katalogu, tak vám stejně seženou. Takže bych se Solaris nebál.

chápu dobře??

Takže jestli to chápu dobře, můžu si vybrat jakoukoliv knihu z englishbook.cz, přečíst si ji, podívat se na film podle knihy a pak napsat nějaký text, který tu knihu provnává s filmem??

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Lioness vložený před 15 lety

Re:

Beru. :-D Restart probehne presne v kolik?

Tak uz jsem chtela porovnat Solaris, to by se porovnavalo dobre – bozi knizka x zvoranej film, ale neni na englishbooks.cz a pak neco od Dicka, ale to tam maji jen Sni androidi o elektronickych oveckach a to jsem jak na potvoru necetla :-( a Harryho jsem v anglictine cetla az posledni dve knizky a ty jeste nanatocili. Ja mam pech. A ostatni jsem cetla tak davno a navic jsem ty knizka cetla v cestine.

Re: Re:

Zaciname presne ve 20:00 az do uplného zatmeni :-D

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Vontorman vložený před 15 lety

chápu dobře??

Takže jestli to chápu dobře, můžu si vybrat jakoukoliv knihu z englishbook.cz, přečíst si ji, podívat se na film podle knihy a pak napsat nějaký text, který tu knihu provnává s filmem??

Re: chápu dobře??

Ano, ale jednodušší máte vybrat si něco, co už jste četl a viděl.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 15 lety

Re: chápu dobře??

Ano, ale jednodušší máte vybrat si něco, co už jste četl a viděl.

Re: Re: chápu dobře??

dobrá tedy. děkuji za odpověď

otazka

… tie ulohy budu na seba nadvazovat? budem potrebovat to co napisem teraz pri dalsich ulohach? … len chcem vediet s akou preciznostou si mam vyberat knihu + film :)… a inak asi nie je nutne aby som tu knihu citala v anglictine nie?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Lenka vložený před 15 lety

otazka

… tie ulohy budu na seba nadvazovat? budem potrebovat to co napisem teraz pri dalsich ulohach? … len chcem vediet s akou preciznostou si mam vyberat knihu + film :)… a inak asi nie je nutne aby som tu knihu citala v anglictine nie?

Re: otazka

Nebudou na sebe navazovat.
Není nutné, abyste knihu měla přečtenou v AJ.

to čtení

taky mám problémek, i když se hrozně těším na soutěžení, protože odměnu č. 2 bych si docela přála (ne že ji někdo vyhrajete):-) jenomže když si něco přečtu, většinou nechci vidět film, aby mi to nepokazilo moje vlastní představy a obráceně to aplikuju taky, když už vidím film, knihu už ani moc číst nechci… Takže mi asi nezbyde než toho Harryho Pottera rychle ještě přečíst, protože prvních 5 dílů jsem viděla a ostatní četla, to je potíž… :-)

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.