Help for English

CAN

 

Can je : plechovka, konev, momu, umím , smím, nádoba, džbán , kanystr, krabička, dovedu… :-)

I can do that

…ale jak napsat věty :
Mohu to udělat/ umím to udělat/ můžu to udělat /smím to udělat/dovedu to udělat…

prostě třeba chci zrovna zdůraznit,že neco skutečně umím, a ne jen že můžu, nebo mohu …

udělal jsem to tak, že jsem napsal: I CAN do that, but.....etc…(zvý­raznění kapitálkami)

Udělal jsem to správně ? :?

Díky ,za případné další dvě, tři varinaty této věty s tímto významem…nebo něco k tomu…

Ano jistě. Zvýraznit kapitálkami to můžete, v angličtině se taky často zdůrazňuje tak, že to slovo napíšete kurzívou.

Jinak: schopnost se dá vyjádřit pomocí BE ABLE TO / BE CAPABLE OF
svolení (že to smím udělat) se dá vyjádřit pomocí BE ALLOWED TO

pokud něco umíte, můžete to opsat pomocí I KNOW HOW TO … (např. I KNOW HOW TO DRAW – umím kreslit – vím, jak na to)

Díky, to „capable of“ se mi líbí…Shodou okolností, když jsem dopsal tento dotaz přišel mi jeden Email, kde nějaký chudák Američan,(myšleno dobře) překladál složitě do češtiny tohle:

"ahoj byl jsem zajímající se jestli to byl výmysl kdyby mě být přeložitelný do angličtiny

Can u speak English ?"

tak jsem mu zrovna napsal

" Hi, I can't speak english , but I can write english so that translate I gonna…atd…atd"
(tady ale zrovna nechci nic zdůrazňovat):-)

Ovšem jestli to pak bude znít nějak takhle tak nevím, nevím…
.............­...........

No nic, mám to snazší , než ostatní studenti angličtiny, protože dostávám desítky emailů v angličtině, takže tady motivace je výrazná, (spíš už nutnost), chtěl jsem o tom napsat do té soutěže „Proč se učím anglicky“, ale pak jsem neměl čas…

každopádně jsem se dostal na dobrou úroveň za rekordně krátkou dobu…

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.