Help for English

Use of English by Ramonis 1

Komentáře k článku: Use of English by Ramonis 1

 

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Petr Švarc vložený před 15 lety

Re: no sooner that

Tady bych si dovolil oponovat a přiklonit se k Dipsikovi a McKay – ve třech zdrojích jsem našel také no sooner …**than*** (a nikoliv ‚that‘) – např. v Advanced Learner's Grammar (Longman) – 34.3B; a dále v *Practical English Usage – heslo ‚hardly, scarcely, …‘.

Re: Re: no sooner that

Taky nemůžu nikde nic najít :) Ve všech gramatikách, který mám, se píše NO SOONER…THAN

Odkaz na příspěvek Příspěvek od JK vložený před 15 lety

Re: Re: no sooner that

Taky nemůžu nikde nic najít :) Ve všech gramatikách, který mám, se píše NO SOONER…THAN

Re: Re: Re: no sooner that

V testu Multiiple choice: Disneyland ve vysvětlení je:

„vazba NO SOONER … THAT se používá tehdy, kdy nějaké dva děje proběhly hned po sobě: NO SOONER HAD I SAT DOWN THAN THE PHONE RANG AGAIN. (ihned jak jsem se posadil, zazvonil telefon)“

Nevím, jestli je to překlep, ale v příkladově větě je zase THAN. :)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od LENKA vložený před 15 lety

no sooner THAN

ohledně devítky – myslím že ta fráze je spíš „no sooner than“ než „no sooner that“…nebo je to ještě nějaká další kterou neznám?

Re: no sooner THAN

Je to rozhodně THAN. Opravím.

apology

Omlovám se, sypu si popel na hlavu :--/ Máte pravdu, nevim, proč jsem to měl naučený s that.

Diky za test.

U 9 ve vysvetleni „nonetheless“ mate ze to znamena JESTLIZE. Neznamena to spise NICMENE?

U 10 je NATURAL = MAN-MADE. Neni to opak?

díky, máte pravdu, příště si dám na kontrolu víc pozor :))

Odkaz na příspěvek Příspěvek od ramonis vložený před 15 lety

díky, máte pravdu, příště si dám na kontrolu víc pozor :))

Re:

Ale jinak pěkný test :) už se těším na další.

„17 měsíců strávil ve Velké Británii prací na stavbě mezi Cockney slangem mluvícími Londýňany“…lol a mluvils tak taky po roce a pul?

I wish I could :--P

Re:

well, 17 months should be enough to pick it up, even though it's a dialect…never mind tho, i was just curious lol

Aint that easy mate…

Re:

say that to somebody who learned english at home my man…

Serepetičky :--)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od ramonis vložený před 15 lety

Serepetičky :--)

Re:

LOL, skvělý překlad :-)

You learn something new every day :-D Děkuji za test.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.