Help for English

Vyhodnocení soutěže o SIX FEET UNDER

Komentáře k článku: Vyhodnocení soutěže o SIX FEET UNDER

 

Zajímavé otázky

Gratuluju výhercům a děkuji za netradiční otázky, které skutečně prověřily schopnost vyhledávat Googlem :-) Zabrat daly hlavně otázky na auto Claire (1971 Cadillac Funeral Coach) a ta vrána, tu jsem našel až v „behind the scenes“ klipu o vzniku znělky (moc zajímavé, doporučuju). V USA údajně není legální držet ani natáčet (bez držení by to asi šlo dost těžko) domorodé ptáky, proto museli použít vránu původem z Afriky…

Odkaz na příspěvek Příspěvek od FliegenderZirkus vložený před 15 lety

Zajímavé otázky

Gratuluju výhercům a děkuji za netradiční otázky, které skutečně prověřily schopnost vyhledávat Googlem :-) Zabrat daly hlavně otázky na auto Claire (1971 Cadillac Funeral Coach) a ta vrána, tu jsem našel až v „behind the scenes“ klipu o vzniku znělky (moc zajímavé, doporučuju). V USA údajně není legální držet ani natáčet (bez držení by to asi šlo dost těžko) domorodé ptáky, proto museli použít vránu původem z Afriky…

Re: Zajímavé otázky

Aha, tak jen opakuji, co už je v článku, nevšiml jsem si toho

Taky gratuluji :)

Zde je zajímavé video z natáčení znělky:

idents.tv/vide­os/makingSFUo­pener.html

Moc gratuluji výherkyním.
O havranovi jsem nevěděla, ale prošla jsem si krásné atlasy ptáků ze všech částí světa, prohlédla jsem si spoustu obrázků, slyšela různé ptačí zpěvy, kochala se nádherou barev některých ptáků, (občas jsem zapomněla, co vlasně hledám), dozvěděla se spoustu zajímavostí, trvalo to asi tři hoďky a pak jsem ze zoufalství napsala ‚black crow‘ :-D

gratuluji

Moc blahopřeju výhercům, mně aspoň potěšilo, že jsem měla vše správně 8-)
Chtěla bych se zeptat, víte někdo, proč je to v USA tak s těmi ptáky? A to v žádném filmu nikdy není natočen pták – a co třeba omylem, prostě v pozadí záběru – to asi nevadí, že… a jak to, že můžou natáčet ptáky z jiných zemí? To mi teď vrtá hlavou :-D
Díky za soutěž!

Odkaz na příspěvek Příspěvek od minx vložený před 15 lety

gratuluji

Moc blahopřeju výhercům, mně aspoň potěšilo, že jsem měla vše správně 8-)
Chtěla bych se zeptat, víte někdo, proč je to v USA tak s těmi ptáky? A to v žádném filmu nikdy není natočen pták – a co třeba omylem, prostě v pozadí záběru – to asi nevadí, že… a jak to, že můžou natáčet ptáky z jiných zemí? To mi teď vrtá hlavou :-D
Díky za soutěž!

Re: gratuluji

Já myslm, že je můžou natáčet, když jsou v záběru, ale nesmí je k natáčení používat.

děkuji :)))

jééééééé! tomu skoro ani nevěřim :-) já jsem si ten seriál tolik přála, to je nádhera, děkuju moc :-) už se hrozně těšim :D

Parádní soutěž :) Díky za ni i za báječné otázky :) hlavně té poslední … velice mě pobavil komentář Georgi :D

Slumber room

Pro mě je výhrou, že jsem díky soutěži objevila stránky (asi sem nesmím napsat ten odkaz), na nichž si mohu číst scénář jednotlivých epizod. Narazila jsem tam na výraz „slumber room“ a ačkoliv jsem pochopila, k čemu místnost slouží a viděla na fotkách, jak může vypadat, zajímalo by mě, jak se to má nebo může správně přeložit do češtiny a zda i v českém prostředí tyto prostory existují. Děkuji.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Fife vložený před 15 lety

Slumber room

Pro mě je výhrou, že jsem díky soutěži objevila stránky (asi sem nesmím napsat ten odkaz), na nichž si mohu číst scénář jednotlivých epizod. Narazila jsem tam na výraz „slumber room“ a ačkoliv jsem pochopila, k čemu místnost slouží a viděla na fotkách, jak může vypadat, zajímalo by mě, jak se to má nebo může správně přeložit do češtiny a zda i v českém prostředí tyto prostory existují. Děkuji.

Re: Slumber room

Omlouvám se za nepřesnost. Objevila jsem pouze citace ze scénáře, ale i tak je to pro mě zajímavé a dost materiálu k tomu, aby si člověk rozšířil vocabulary.

Moc gratuluji výherkyním 8-) .U poslední otázky jsem vůbec netušil co by měla být správná odpověď

a hearse X a van

Dobrý den Marku, mám dotaz ohledně ot. č. 7. Jsem naprostý neznalec seriálu a ani jsem nemohl najít scénu, kde by Clarie řídila pohřební vůz. Našel jsem jen jednu scénu, kde Clarie řídí dodávku s nápisem „U Pack 'Em Movers“, to jsem napsal i do odpovědi. Předpokládám ale, že jste mi ji neuznal… :) Jen by mě to zajímalo. Díky

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Liam vložený před 15 lety

a hearse X a van

Dobrý den Marku, mám dotaz ohledně ot. č. 7. Jsem naprostý neznalec seriálu a ani jsem nemohl najít scénu, kde by Clarie řídila pohřební vůz. Našel jsem jen jednu scénu, kde Clarie řídí dodávku s nápisem „U Pack 'Em Movers“, to jsem napsal i do odpovědi. Předpokládám ale, že jste mi ji neuznal… :) Jen by mě to zajímalo. Díky

Re: a hearse X a van

To, že v jednom okamžiku řídí nějaké auto (v tomto případě stěhovací dodávku) neznamená, že tímto autem jezdí. Otázka v přítomném prostém čase jasně vyjadřuje, že mě zajímá, co má za auto. A její auto v průběhu celého seriálu je právě na zeleno nastříkaný vyřazený pohřebák.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 15 lety

Re: a hearse X a van

To, že v jednom okamžiku řídí nějaké auto (v tomto případě stěhovací dodávku) neznamená, že tímto autem jezdí. Otázka v přítomném prostém čase jasně vyjadřuje, že mě zajímá, co má za auto. A její auto v průběhu celého seriálu je právě na zeleno nastříkaný vyřazený pohřebák.

Re: Re: a hearse X a van

To je mi jasné (s angličtinou nezačínám, vím, co jste tím myslel), ale kvůli tomu, že seriál neznám, jsem to prostě nevěděl a myslel jsem si, že má dodávku. Nevadí, jen mě to zajímalo. Neměl byste (nebo i kdokoliv jiný), prosím, nějaký odkaz na youtube, kde bych se na to mohl podívat? Díky moc.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Liam vložený před 15 lety

Re: Re: a hearse X a van

To je mi jasné (s angličtinou nezačínám, vím, co jste tím myslel), ale kvůli tomu, že seriál neznám, jsem to prostě nevěděl a myslel jsem si, že má dodávku. Nevadí, jen mě to zajímalo. Neměl byste (nebo i kdokoliv jiný), prosím, nějaký odkaz na youtube, kde bych se na to mohl podívat? Díky moc.

Re: Re: Re: a hearse X a van

Určitě nejste jediný, kdo seriál neznal. Je ale potřeba hledat trochu důkladněji než skočit hned po první věci,kterou na googlu či youtube najdete.

Obrázek toho jejího auta je např. tady:
images.driver­side.com/images/cms/2/23­34.jpg

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.