Help for English

Výukový program WORD MANAGER

Komentáře k článku: Výukový program WORD MANAGER

 

Otázka laika

Zdá se mi že Word manager je bezedný, o tom jsem přemýšlela už u LanguageLab. Kolik těch lekcí si vlastně můžu vytvořit? V LL mám opravdu hodně vlastních lekcí a stále se tam vejdou další. :oops:

Odkaz na příspěvek Příspěvek od georgia vložený před 15 lety

Otázka laika

Zdá se mi že Word manager je bezedný, o tom jsem přemýšlela už u LanguageLab. Kolik těch lekcí si vlastně můžu vytvořit? V LL mám opravdu hodně vlastních lekcí a stále se tam vejdou další. :oops:

Re: Otázka laika

LL bylo dimenzováno myslím na 2000 lekcí. WM toho zvládne daleko víc. :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 15 lety

Re: Otázka laika

LL bylo dimenzováno myslím na 2000 lekcí. WM toho zvládne daleko víc. :-)

Re: Re: Otázka laika

Tjo, tak to se nemusím bát, že program zavařím. :D

Tak jsem taky neodolal a tento prográmek objednal. Do teď jsem používal LL a WM se mi zdá mnohem lepší a taky ta cena je pěkná, zvlášť když člověk využije upgrade. Velká pochvala za prográmek.

Re: Re: Re:

Určitě časem můžeme doplnit, ale zjistit frekvenci není jen tak. Vyvinout technologii, která by to dokázala, je kapitola sama pro sebe…

Re: Re: Slovník

Jde mi spíše o to, že mám malý notebook Asus EEE, kde mám jen angličtinu, takže tam nemám ani antivirový program, protože to hóóódně spomaluje. Proto se nechci připojovat. Bylo by lepší stáhnout si to do PC s antivirem a pak to teprve nahrát do notebooku.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Smoker vložený před 14 lety

Re: Re: Slovník

Jde mi spíše o to, že mám malý notebook Asus EEE, kde mám jen angličtinu, takže tam nemám ani antivirový program, protože to hóóódně spomaluje. Proto se nechci připojovat. Bylo by lepší stáhnout si to do PC s antivirem a pak to teprve nahrát do notebooku.

Re: Re: Re: Slovník

a teď mě vlastně napadá, jak to je se zálohou stažených slovíček (myslím nějaký celkový backup). Když se porouchá harddisk, budu si muset stahovat všechna slovíčka z webu znovu? Jde to řešit exportem celé databáze všech slovíček?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Smoker vložený před 14 lety

Re: Re: Slovník

Jde mi spíše o to, že mám malý notebook Asus EEE, kde mám jen angličtinu, takže tam nemám ani antivirový program, protože to hóóódně spomaluje. Proto se nechci připojovat. Bylo by lepší stáhnout si to do PC s antivirem a pak to teprve nahrát do notebooku.

Re: Re: Re: Slovník

V případě zájmu můžeme připravit i vydávání datapacků, původně jsme s tímto nepočítali, protože připojení k internetu se od dob vydání LL rozšířilo, ale určitě je to možné.

V současné době je to trochu předčasné, protože od vydání programu nepřibylo tolik nových slovíček.

Zálohování programu můžete provést jednoduchou zálohou souboru data.dat, který se nachází v kořenovém adresáři programu nebo v „virtual store“, podle toho jak jsou nastavena přístupová práva.

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví Neregistrovaný uživatel
Odkaz na příspěvek Příspěvek od Petr Hudík vložený před 14 lety

Re: Re: Re: Slovník

V případě zájmu můžeme připravit i vydávání datapacků, původně jsme s tímto nepočítali, protože připojení k internetu se od dob vydání LL rozšířilo, ale určitě je to možné.

V současné době je to trochu předčasné, protože od vydání programu nepřibylo tolik nových slovíček.

Zálohování programu můžete provést jednoduchou zálohou souboru data.dat, který se nachází v kořenovém adresáři programu nebo v „virtual store“, podle toho jak jsou nastavena přístupová práva.

Re: Re: Re: Re: Slovník

to ukládání do virtual store mi popravdě trošku vadí (ale fakt jen malou trošku.)
Lepší by podle mě bylo kdyby si ten program data ukládal do AppData/roaming který se nacházi ve složce uživatele kam si ukládá většina programů svá data (např.: c:\users\UŽIVA­TEL\AppData\Ro­aming – je třeba mít zapnuté zobrazováni skrytých souborů)
Aspoň teda co se týká vist a win7.

Přijde mi to jako takové správnější a čistější řešení. Protože podle mě ten virtual store microsoft dal do vist jen kvůli starým programům a většina nových programů psaných i pro visty a novější os už toto nepotřebuje a ukládá si vše do appdata.

Je to ale jen můj lijcký neprogramátorský názor…

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Petr Hudík vložený před 14 lety

Re: Re: Re: Slovník

V případě zájmu můžeme připravit i vydávání datapacků, původně jsme s tímto nepočítali, protože připojení k internetu se od dob vydání LL rozšířilo, ale určitě je to možné.

V současné době je to trochu předčasné, protože od vydání programu nepřibylo tolik nových slovíček.

Zálohování programu můžete provést jednoduchou zálohou souboru data.dat, který se nachází v kořenovém adresáři programu nebo v „virtual store“, podle toho jak jsou nastavena přístupová práva.

Re: Re: Re: Re: Slovník

Program Word Manager primárně ukládá data do kořenového adresáře programu, pouze v případě odmítnutí zápisu přijde na řadu „virtual store“.

Toto řešení není ideální, ale paradoxně vzniklo z nutnosti kompatibility, kde na rozdíl od složky AppData, funguje bezproblémově. Zde není dostatek prostoru na konkrétní důvody, v případě zájmu mě prosím kontaktujte na adrese support@vitware.cz.

Dotázek

Měla bych jen skromný dotaz – při diktátu jsem si uvědomila, že si pořebuji zlepšit poslech. Bylo by možné nastavit v tomto prográmku poslech celých vět nebo úseků hovoru?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Casmoredius vložený před 14 lety

Dotázek

Měla bych jen skromný dotaz – při diktátu jsem si uvědomila, že si pořebuji zlepšit poslech. Bylo by možné nastavit v tomto prográmku poslech celých vět nebo úseků hovoru?

Re: Dotázek

Teoreticky si do programu můžete dát cokoliv, ale není na to primárně dělaný. Fungovat ale bude.

Problem s pridanim vyslovnosti

Dobry den,

vypada to moc krasne.
Narazil jsem na problem. V LL jsem si stahnul ze slovniku na seznam.cz vyslovnost, kde je rovnez ve formatu WAV jako v LL a WM a nahral proste do slozky SndBank a vsechno fungovalo v pohode. Alw WM neni schopen tenhle soubor wav prehrat. Zkousel jsem i jine zdroje jako treba slovnik na centrum.cz (stejny princip) a taky to neprehraje. A neprehraje mi to ani na notebooku, takze chybu pc bych vyloucil :). Kdyz ale slovicko nahraju pres zvukovku ze vstupu, tak to jde. Vypada to jako, kdyby WM neprehraval urcity bitrate nebo neco podobneho. Funguje vam prehravani WAV souboru stazenych napriklad ze seznam.cz?? Je to docela skoda, protoze na vyse zminenych slovnicich je celkem slusna zasoba vyslovnosti a bylo by fajn kdyby sla pouzit.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Ferkel vložený před 14 lety

Problem s pridanim vyslovnosti

Dobry den,

vypada to moc krasne.
Narazil jsem na problem. V LL jsem si stahnul ze slovniku na seznam.cz vyslovnost, kde je rovnez ve formatu WAV jako v LL a WM a nahral proste do slozky SndBank a vsechno fungovalo v pohode. Alw WM neni schopen tenhle soubor wav prehrat. Zkousel jsem i jine zdroje jako treba slovnik na centrum.cz (stejny princip) a taky to neprehraje. A neprehraje mi to ani na notebooku, takze chybu pc bych vyloucil :). Kdyz ale slovicko nahraju pres zvukovku ze vstupu, tak to jde. Vypada to jako, kdyby WM neprehraval urcity bitrate nebo neco podobneho. Funguje vam prehravani WAV souboru stazenych napriklad ze seznam.cz?? Je to docela skoda, protoze na vyse zminenych slovnicich je celkem slusna zasoba vyslovnosti a bylo by fajn kdyby sla pouzit.

Re: Problem s pridanim vyslovnosti

Právě jsem uvedený postup zkoušel a ve WM funguje naprosto v pořádku. Tuším, že problém bude někde jinde.

V komentářích k řešení podobného problému není prostor. Podobné připomínky prosím směřujte na mail nebo do soukromé zprávy.

Dotaz

Lze při zkoušení nastavit funkci tak, že pokud slovíčko napíšu správně, tak už se nezobrazí a pokud v něm udělám chybu tak se mi v průběhu zkoušení zobrazí víckrát?

Jinak chci poděkovat za skvělý program.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.