Help for English

Výukový program WORD MANAGER

Komentáře k článku: Výukový program WORD MANAGER

 

Odkaz na příspěvek Příspěvek od lensy vložený před 14 lety

Dotaz

Lze při zkoušení nastavit funkci tak, že pokud slovíčko napíšu správně, tak už se nezobrazí a pokud v něm udělám chybu tak se mi v průběhu zkoušení zobrazí víckrát?

Jinak chci poděkovat za skvělý program.

Re: Dotaz

Dobrý den,
vyloženě tuto možnost program nenabízí. Jedním z důvodů je to, že jedno správné zodpovězení slovíčka nemusí vždy znamenat jeho dobrou znalost (člověk jen správně tipne apod.).

Můžete se však nechat vyzkoušet z celé lekce a zjistit tak, která slovíčka Vám dělají potíže. Tato konkrétní slovíčka se pak můžete doučit pomocí funkce revize.

Další možností je zvolit rychlý druh zkoušení v nastavení zkoušení. Program správně zodpovězené slovíčko zvýhodní a neptá se na něj tak často jako na slovíčka, která jste nevěděla. Správně zodpovězená slovíčka se ve zkoušení sice mohou znovu objevit, ale většinou pouze jako doplňující slovíčko pro zkoušení špatně zodpovězených slovíček.

Vety?

Jsem zatim ve fazi testovani,nemohu soudit,ale…
Proc WM nepodporuje vkladani vet a tvorbu lekci s vetama?Tajne jsem doufal,ze to bude prvni software,ktery se nezameri pouze na jednotliva slovicka,ale spoji je do ruznych kolokaci a vet nebo to aspon umozni uzivateli vytvorit,nestalo se…Je to popsano na tomhle webu,mohu to potvrdit z 2-leteho bydleni v Anglii – uceni jednotlivych slovicek neni zrovna idealni zpusob ovladnuti jazyka.Budete rozumet anglicky,ale ne rodilym mluvcim.Slovicka zni uplne jinak ve vete a samostatne.Mozna prave proto zni"ceska,ale i jina zahranicni anglictina" tak smesne a srozumitelne.Je to hrozne sekane,slovo za slovem,kdezto native „vydechne“ a rekne 3 vety :-)
Myslim,ze by stacilo rozsirit pole pro vkladani textu a moznost vlastniho obrazku a zvuku.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od e-boy vložený před 14 lety

Vety?

Jsem zatim ve fazi testovani,nemohu soudit,ale…
Proc WM nepodporuje vkladani vet a tvorbu lekci s vetama?Tajne jsem doufal,ze to bude prvni software,ktery se nezameri pouze na jednotliva slovicka,ale spoji je do ruznych kolokaci a vet nebo to aspon umozni uzivateli vytvorit,nestalo se…Je to popsano na tomhle webu,mohu to potvrdit z 2-leteho bydleni v Anglii – uceni jednotlivych slovicek neni zrovna idealni zpusob ovladnuti jazyka.Budete rozumet anglicky,ale ne rodilym mluvcim.Slovicka zni uplne jinak ve vete a samostatne.Mozna prave proto zni"ceska,ale i jina zahranicni anglictina" tak smesne a srozumitelne.Je to hrozne sekane,slovo za slovem,kdezto native „vydechne“ a rekne 3 vety :-)
Myslim,ze by stacilo rozsirit pole pro vkladani textu a moznost vlastniho obrazku a zvuku.

Re: Vety?

Možnost vlastních obrázků a zvuků tu je, krátké věty si můžete do programu zadávat také. DEMO verze je opravdu jen ukázka základních funkcí.

Nesouhlasím ale s vámi. Samozřejmě je důležité učit se skládat slova správně do vět, ale zásadně jsem proti, aby se to člověk učil tímto způsobem – nazpaměť. Proto to v tomto programu není obsaženo. Proč s tím nesouhlasím, to je na dlouhé vysvětlování… Jako učitel ale můžu konstatovat, že i když člověk má z takového překládání vět dobrý pocit, nadělá to většinou jen více škody než užitku. Na to je potřeba jít jinak.

Vím ale, že se tak někdo učí, proto jsme WM připravili i na to, že si někdo bude zadávat věty včetně svých nahrávek.

Tento program je ale primárně na SLOVÍČKA, to je naším cílem. Není to komplexní program na výuku ANGLIČTINY obecně ale na slovíčka.

Do WM si může každý vkládat dokonce příkladové věty, které mu pomohou uvědomit si, jak se slovo používá v kontextu, tedy ne jen izolovaně. Tato featura bude ještě ve vyšších verzích rozvinuta a využita více, zatím je to jen pro informaci uživatele.

námět

Zdravím vás, Marku a Petře,
nejprve vám chci poděkovat za práci a úsilí které věnujete HfE a výukovým programům, moc mi to pomáhá při snaze naučit se angličtinu.
Měl bych pro vás námět na zdokonalení WM: při zkoušení slovíček bych uvítal možnost nahrání své výslovnosti a její přehrání před/po přehrání výslovnosti rodilým mluvčím, myslím že poslech vlastní výslovnosti a její porovnání s originálem může být užitečné. Máte moji podporu, díky !

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Miloš vložený před 14 lety

námět

Zdravím vás, Marku a Petře,
nejprve vám chci poděkovat za práci a úsilí které věnujete HfE a výukovým programům, moc mi to pomáhá při snaze naučit se angličtinu.
Měl bych pro vás námět na zdokonalení WM: při zkoušení slovíček bych uvítal možnost nahrání své výslovnosti a její přehrání před/po přehrání výslovnosti rodilým mluvčím, myslím že poslech vlastní výslovnosti a její porovnání s originálem může být užitečné. Máte moji podporu, díky !

Re: námět

Dobrý den, děkujeme za námět. Tuto funkci do budoucna plánujeme.

Příkladové věty

Dobrý večer,
zadala jsem si ke slovíčku příkladovou větu. Lze nějak nastavit, aby se mi při zkoušení (např. po správném zodpovězení) zobrazila? Přece jen bych si slovíčko snadněji zapamatovala, kdybych viděla, jak se používá ve větě. Děkuji za odpověď i za výborný program.

dotaz

Dobrý den chtěla jsem se zeptat pro upřesnění jestli jsem to dobře pochopila.Když už má zakoupenou plnou verzi Language Lab stači mi když si objednám pouze upgrade Word Manager?děkuji

Tip pro Vás

Re: Příkladové věty

jj, s těmi příkladovými větami to není vyřešeno dobře.
Myslím, že při zkoušení nijak zobrazit nejdou.

Chyba v programe

Dobrý deň.
Neodolal som a stiahol som si na odskúšanie Váš program. Vyzerá fajn ale vyskytla sa v ňom chybička.
V režime skúšania som si dal tému Weather (komplexné skúšanie). Pri otázke Parný, parno som mylne uviedol odpoveď stifling a reakcia programu bola „Vaša odpoveď znamená niečo iné“ a button na „Zobraziť význam“. Ten button som stlačil a po prečítaní významu som toto okno zavrel myšou vpravo hore. Po tomto úkone sa ukončí celý program a nie len okno. Zrejme má programátor nastavenú zlú procedúru na zavretie okna.
A ešte jedna vec: nemali by sa opakovať viac slová, v ktorých som chyboval? Stále sa tam opakovali slová, ktoré som mal OK. Dosť to obťažovalo. Ešte pozriem setup, možno tam treba niečo nastaviť. Inak super nápad.

Re: dotaz

Ano, přesně tak.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 14 lety

Re: dotaz

Ano, přesně tak.

Re: Re: dotaz

Děkuji za odpověd'.Budu mít asi probmlém s tím licenčním číslem.Ještě prosím o info když si chci program nainstalovat i na notebook musím mít upgrade family?Děkuji.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od orcanisko vložený před 14 lety

Chyba v programe

Dobrý deň.
Neodolal som a stiahol som si na odskúšanie Váš program. Vyzerá fajn ale vyskytla sa v ňom chybička.
V režime skúšania som si dal tému Weather (komplexné skúšanie). Pri otázke Parný, parno som mylne uviedol odpoveď stifling a reakcia programu bola „Vaša odpoveď znamená niečo iné“ a button na „Zobraziť význam“. Ten button som stlačil a po prečítaní významu som toto okno zavrel myšou vpravo hore. Po tomto úkone sa ukončí celý program a nie len okno. Zrejme má programátor nastavenú zlú procedúru na zavretie okna.
A ešte jedna vec: nemali by sa opakovať viac slová, v ktorých som chyboval? Stále sa tam opakovali slová, ktoré som mal OK. Dosť to obťažovalo. Ešte pozriem setup, možno tam treba niečo nastaviť. Inak super nápad.

Re: Chyba v programe

Dobrý den,

děkujeme za nahlášení chyby, jedná se chybu v tomto vydání demoverze, již byla opravena a bude součástí dalšího vydání.

Algoritmus výběru slovíček ve zkoušení vybírá slovíčka podle aktuální znalosti, vybere slovíčko s nejnižší aktuální znalostí, které může vyzkoušet.

Program Word Manager nemůže vyzkoušet slovíčko dřív než po určité době(/určitém počtu slovíček), protože takové zkoušení by nemělo žádnou vypovídající hodnotu, viz křivka zapomínání, kdy hned po zobrazení slovíčka jej zcela jistě umíte, proto se může (zvláště na konci zkoušení) stát, že program bude vybírat i slovíčka, která již ovládáte, ale i z těch vybere ta, která ovládáte nejméně.

Re: Příkladové věty

V aktuální verzi programu to bohužel nelze. Tato funkci máme zcela určitě v plánu.

S příkladovými větami lze spojit velké množství funkcí, které chceme postupně přidávat.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Simona vložený před 14 lety

Re: Re: dotaz

Děkuji za odpověd'.Budu mít asi probmlém s tím licenčním číslem.Ještě prosím o info když si chci program nainstalovat i na notebook musím mít upgrade family?Děkuji.

Re: Re: Re: dotaz

Pokud budete mít program jen pro sebe, stačí licence SINGLE.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Simona vložený před 14 lety

Re: Re: dotaz

Děkuji za odpověd'.Budu mít asi probmlém s tím licenčním číslem.Ještě prosím o info když si chci program nainstalovat i na notebook musím mít upgrade family?Děkuji.

Re: Re: Re: dotaz

Proč problém s licenčním číslem? Pokud ho nemůžete najít, ozvěte se na vitware a napište podle čeho vás můžeme identifikovat, stačí se ozvat z emailu, ze kterého jste si LL kupovali. My Vám licenční číslo dohledáme.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.