Help for English

Where is/where there is ?

 

Pomůže mi, prosím, někdo s větou:
We stayed at a hotel where there were no people.
OR
We stayed at a hotel where were no people.

Děkuji moc za odpověď

S tím THERE je to správně.

Zrovna dneska jsem se setkal s podobnou formulací a docela mě to překvapilo … ale já jsem překvapován dnes a denně :-)

Where is there to go once you have reached the top of the tree?

jde o to, že WHERE není podmět, aby věta měla podmět, použije se pomocný podmět THERE.

Marek Vít:
a proč tu Janinovu větu nelze brát jako vztažnou větu a tudíž psát to bez toho there? :shock: :-(

U IT jsem se už naučil, že to není vztažná věta, ale tzv. Cleft Sentence, ale tohle mi opět přijde jako ukázková vztažná věta. :?

Předem díky. :)

To jo, ale ve vztažné větě místo podmětu může fungovat WHO nebo WHICH a nebo THAT. WHERE není podmět vztažné věty.

Takže ve větě to je ten dům,kde jsem se narodila: It is the house where there I was born??

Stejne jako Pilda, to vidím prvně :?

Gabcule, to asi ne, ty tam mas prece podmnet, „I“,takze to there tam neni potreba.

Muze mi nekdo prelozit to Honykovu vetu? Nejak mi to nedocvakava co to vlasne znamena: „Where is there to go once you have reached the top of the tree?“

Já tu větu chápu cca jako: Kam dál, když už jsi se dostal na vrchol?

Aha, no v tom pripade proc to nerict jednoduse: WHERE TO GO ONCE YOU HAVE.....

Taky tomuhle vůbec nerozumim. Třeba jsem měl větu: „We live in the 21th century where there are many ways to get to know whatever we want to.“ tady to mam prý použité správně, další věta (o pár odstavců dál): „In this consumer world, where time is money…“ tady je to bez there, vůbec nechápu proč. :-(

to Jim_cz: Protože to by neznělo tak poeticky ;)

cortes ,vzdyt to Marek pise. V prvni vete je THERE podmet, ve druhe je uz podmet TIME.

Jo takhle, tak už to konečně chápu. :-) Díky

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.