Help for English

Use of English #54

Komentáře k článku: Use of English 54

 

Tak tentokrát to byl teda masakr! :shock:

ad 2

měla bych otázku k dvojce: pokud větu správně chápu (Mohl jsem Petrovi pomoci, ale rozhodl jsem se, že ho to nechám udělat samotného), nebylo by lepší „I could help Petr“? Jde tu podle mě o to, co vy nazýváte primární modalitou (podle mě voluntativní:?:), nikoli sekundární (epistémickou). I could have helped = je možné, že jsem mu pomohl, ale nejsem si tím jistý. Nebo i v případě primární modality se dá použít dokonavý infinitiv?

Dobrý den,

mám dva dotazy. Jak je to prosím Vás s těma zeměma. Já už mám zmatek v tom, kde ten člen dát můžu a kde ne. Třeba u tohohle testu jsem ho nedal. A u té poslední věty jsme se ve škole učili, že když je tam „yet“, tak to bude na konci, takže jsem to vyloučil jako první a bylo to zrovna správně…

Děkuju moc za odpověď
p.s. neznáte nějakou pomůcku, jakou bych si mohl odůvodnit rozdíl mezi počitatelným a nepočitatelným podstatným jménem?
Mějte se fajn

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Ondřej Doležal vložený před 14 lety

Dobrý den,

mám dva dotazy. Jak je to prosím Vás s těma zeměma. Já už mám zmatek v tom, kde ten člen dát můžu a kde ne. Třeba u tohohle testu jsem ho nedal. A u té poslední věty jsme se ve škole učili, že když je tam „yet“, tak to bude na konci, takže jsem to vyloučil jako první a bylo to zrovna správně…

Děkuju moc za odpověď
p.s. neznáte nějakou pomůcku, jakou bych si mohl odůvodnit rozdíl mezi počitatelným a nepočitatelným podstatným jménem?
Mějte se fajn

Re:

YET je tady něco jiného, než to YET, co jste se učili ve škole. Tady je to spojka A PŘECE.

Na počitatelná podst. jména tu máme nejeden článek.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.