Help for English

Use of English by Ramonis 2

Komentáře k článku: Use of English by Ramonis 2

 

Tak ramonis se nás snažil potrápit – a podařilo se mu to :-) Mám 60 procent, ale je pravda, že některá slovíčka jsem vybíral spíš vylučovací metodou, než že bych je znal. Nejvíc mě mrzí, že jsem se nechal nachytat v ot. č 5. – já si furt říkal, že tam musí být LIKË :-) Díky za test.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od honyk vložený před 14 lety

Tak ramonis se nás snažil potrápit – a podařilo se mu to :-) Mám 60 procent, ale je pravda, že některá slovíčka jsem vybíral spíš vylučovací metodou, než že bych je znal. Nejvíc mě mrzí, že jsem se nechal nachytat v ot. č 5. – já si furt říkal, že tam musí být LIKË :-) Díky za test.

Re:

No ja na tom jsem jenom o 10% lepe. Ta 5-ka mi taky dostala. Ale rikal jsem si „Marek ma v testech IT MUST BE A PICASSO, hm ale tohle na to asi nesedne…“ No priste se opet radeji necham vest nasim nacelnikem :-)

Hezky hnusnej testík :-) … 40%… mám se co učit.

40%

U té 10. věty je „according to“ určitě špatně? To vysvětlení se mi moc nezdá, vždyt se tim nevyjadřuje něčí názor, ale „podle (čeho)“ nebo se pletu? Mám takový pocit, že se to tu někde nedávno řešilo.

1 chybka, jako vzdy ve clenu, takze to tak nejak beru. jsem rad, ze sem se nechytl na zadnou s tech tvych zaludnosti :-)

1 chybka v 6. To přísloví jsem nevěděl a blbě tipnul :-D

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Cortes vložený před 14 lety

40%

U té 10. věty je „according to“ určitě špatně? To vysvětlení se mi moc nezdá, vždyt se tim nevyjadřuje něčí názor, ale „podle (čeho)“ nebo se pletu? Mám takový pocit, že se to tu někde nedávno řešilo.

Re: 40%

Tuhle chybu jsem udělal u vstupním testu do rychlokurzu na FCE v Anglii, takže si to pamatuju, jak mi to ta Britka hezky červeně zatrhnula a taky jsem tenkrát nechápal.
Uvidíme co na to pan šéf, ale já bych řekl – prostě according to – podle mě když cituješ názor někoho, nebo odkazuješ třeba k nějaké informaci, kdežto in accordance with – v souladu s čím, podle jaké (poučky, normy, zákonu), na základě čeho.

Nj, toto byl opravdu těžký test :) 50%

zapeklitý testíček

Odkaz na příspěvek Příspěvek od ramonis vložený před 14 lety

Re: 40%

Tuhle chybu jsem udělal u vstupním testu do rychlokurzu na FCE v Anglii, takže si to pamatuju, jak mi to ta Britka hezky červeně zatrhnula a taky jsem tenkrát nechápal.
Uvidíme co na to pan šéf, ale já bych řekl – prostě according to – podle mě když cituješ názor někoho, nebo odkazuješ třeba k nějaké informaci, kdežto in accordance with – v souladu s čím, podle jaké (poučky, normy, zákonu), na základě čeho.

Re: Re: 40%

No, já osobně jsem dal IN ACCORDANCE TO a to je určitě správně, ale zrovna teď jsem si pouštěl další díl FUTURAMY (s04e09) a tam asi ve dvou třetinách epizody vystoupí na pódium Mum a říká „ACCORDING TO regulations …“ Nevím jestli je to jen neformální, ale určitě se to takhle dá použít taky.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od honyk vložený před 14 lety

Re: Re: 40%

No, já osobně jsem dal IN ACCORDANCE TO a to je určitě správně, ale zrovna teď jsem si pouštěl další díl FUTURAMY (s04e09) a tam asi ve dvou třetinách epizody vystoupí na pódium Mum a říká „ACCORDING TO regulations …“ Nevím jestli je to jen neformální, ale určitě se to takhle dá použít taky.

Re: Re: Re: 40%

A jak zní prosimtě celá věta z té epizody futurami?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od ramonis vložený před 14 lety

Re: Re: Re: 40%

A jak zní prosimtě celá věta z té epizody futurami?

Re: Re: Re: Re: 40%

According to regulations, both companies must approve the takeover

Odkaz na příspěvek Příspěvek od ramonis vložený před 14 lety

Re: Re: Re: 40%

A jak zní prosimtě celá věta z té epizody futurami?

Re: Re: Re: Re: 40%

According to regulations – to je ale jiný případ. ACCORDING TO REGULATIONS je prostě „jak praví předpis, …“ nebo „předpis nám říká, že…“ Oproti tomu v tomto testu je IN ACCORDANCE WITH – v souladu s…

Jiné případy.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od ramonis vložený před 14 lety

Re: Re: Re: 40%

A jak zní prosimtě celá věta z té epizody futurami?

Re: Re: Re: Re: 40%

Nebo z „futuramy“ ? „Futurama“ jako žena? :--D

Odkaz na příspěvek Příspěvek od ramonis vložený před 14 lety

Re: Re: Re: 40%

A jak zní prosimtě celá věta z té epizody futurami?

Re: Re: Re: Re: 40%

Oukej, díky za objasnění.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.