Help for English

Státní maturity: DIDAKTICKÝ TEST

Komentáře k článku: Státní maturity: DIDAKTICKÝ TEST

 

požadované skóre

Já si pořád nemůžu pomoct, ale nejsem si jistá, jestli je 60% úspěšnost dostatečná. Je to skoro každá druhá otázka špatně. Přesněji tedy 4 z 10. Co přesně mají vypovídat testy, ze kterých můžu mít 40% špatně? Děkuji.

úrovně

Možná jsem to někde přehlédla, proč jsou tam dvě úrovně (základní a vyšší), to si každý vybere úroveň sám? Kdo by si pak dobrovolně vybíral vyšší úroveň, když se ho pak nikdy, nikdo na výsledky u maturity neptá. Vůbec si nepamatuju, že by to někdy někoho zajímal jaké jsem měla známky u maturity.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Lioness vložený před 14 lety

úrovně

Možná jsem to někde přehlédla, proč jsou tam dvě úrovně (základní a vyšší), to si každý vybere úroveň sám? Kdo by si pak dobrovolně vybíral vyšší úroveň, když se ho pak nikdy, nikdo na výsledky u maturity neptá. Vůbec si nepamatuju, že by to někdy někoho zajímal jaké jsem měla známky u maturity.

Re: úrovně

Vyšší obtížnost zkoušky by měla být podobná zkouškám na VŠ. Předpokládá se, že na některé VŠ se nebudou moci hlásit studenti, kteří mají pouze tu nižší úroveň zkoušky u maturity. Že některé VŠ třeba vezmou studenty s obtížnější maturitní zkouškou bez příjímaček.

Vyšší obtížnost maturitní zkoušky je riziko, neuděláš zkoušku a nemáš maturitu. Lze ale absolvovat například předmět v jednodušší verzi a potom si ho ještě zapsat jako nepovinnou zkoušku ve vyšší úrovni.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Tomáš Tkáč vložený před 14 lety

Re: úrovně

Vyšší obtížnost zkoušky by měla být podobná zkouškám na VŠ. Předpokládá se, že na některé VŠ se nebudou moci hlásit studenti, kteří mají pouze tu nižší úroveň zkoušky u maturity. Že některé VŠ třeba vezmou studenty s obtížnější maturitní zkouškou bez příjímaček.

Vyšší obtížnost maturitní zkoušky je riziko, neuděláš zkoušku a nemáš maturitu. Lze ale absolvovat například předmět v jednodušší verzi a potom si ho ještě zapsat jako nepovinnou zkoušku ve vyšší úrovni.

Re: Re: úrovně

Jo ale do nepovinné zkoušky si můžeš napsat předmět ve vyšší úrovni jenom tento rok. Příští rok už to nepůjde.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Lenka Jedličková vložený před 14 lety

požadované skóre

Já si pořád nemůžu pomoct, ale nejsem si jistá, jestli je 60% úspěšnost dostatečná. Je to skoro každá druhá otázka špatně. Přesněji tedy 4 z 10. Co přesně mají vypovídat testy, ze kterých můžu mít 40% špatně? Děkuji.

Re: požadované skóre

Naprosto adekvátní. Třeba u FCE také potřebujete 60%.

To by se taky mohlo stát, ale tímhle směrem se uvažovalo někdy před rokem či dvěma. Těžko říct. To bude záhadou do poslední chvíle.

Skvělé, moc děkuji ;)

Re: Řešení

postupoval jsem podle navodu vyse, az jsem zjistil, ze na novamaturita jsou jiz jina zadani a tedy i jina reseni

Dobrý den,
mám ten stejný problém jako elopin, k testům základní úrovně – čtení a jazyková kompetence, nedostanu se k řešení…

Odkaz na příspěvek Příspěvek od hudecekm vložený před 13 lety

Dobrý den,
mám ten stejný problém jako elopin, k testům základní úrovně – čtení a jazyková kompetence, nedostanu se k řešení…

bez výsledků jsou tyto testy k ničemu…

Děkuji

Chtěla bych poděkovat všem, kteří na této stránce pracovali a pracují. Je to pro studenta vážně velká pomoc. Jen mi tu trošku chybí samostatná sekce poslechy, je škoda, že kromě doplňování slov do písní a státní maturity tady jiné poslechy nejsou…nebo jsem je alespoň ještě nenašla :-(

Ježiši

To je vážně paráda :( Nikdy nemůžu odmaturovat.Leta dřiny a učení na starý kolena je pryč :-( :-( :-(

Dobrý den..nejde mi otevřít řešení u čtení a jazykové kompetence…když jsem už strávila nad tím čas, tak bych ráda chtěla vidět ty výsledky..

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.