Help for English

cursed, learned

 

Procházel jsem Practical English Usage a kapitola adjectives mi opět ukázala něco nového, třeba že cursed se vyslovuje /kr3:sid/. To mě poněkud zarazilo, protože bych automaticky řekl /kr3:st/ jako jsem už mockrát slyšel. Okamžitě jsem to našel ve slovníku a tam je obojí možnost. Otázka tedy zní jestli se mění význam nebo zůstává NAPROSTO stejný? Poradí mi někdo? U learned mi slovník našel přídavné jméno /l3:nid/ a možné příčestí minulé od learn /l3:nd/ (osobně radši používam nepravidelné learnt) ale zároveň jsem našel i jednu možnost přídavného jména vyslovovanou /l3:nd/. Jak tedy poznam kdy mam co vyslovovat? Třeba u ragged je jedna možnost protože je to pouze př. jméno. díky za komentáře.

některá jsou prostě jen s /id/ některá jen s /d/ a některá s oběma, jak chcete. Jak to je u kterého slova, to musíte najít ve slovníku, žádné pravidlo na to myslím není.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.