Help for English

Členy v angličtině (Articles)

Komentáře k článku: Členy v angličtině (Articles)

 

Poděkování

Děkuji za rychlou odpověď, článek by se hodil… :-)

Weather

… and in addition WEATHER would influence the mission, too. Fortunatelly, it was perfect WEATHER that day, so it was more than possible to comply with the command and hit the target in the end.

Zajímalo by mě, jestli bude podstatné jméno, které je v textu dvakrát, se členem nebo bez. Děkuju.

zkratky

Prosím, můžu se zeptat,jak je to se členem před zkratkami např. EU, NATO, OECD apod.? Je správně: membership in NATO and EU, membership in OECD… nebo má být před NATO, EU a OECD určitý člen? Děkuji za odpověď.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od sesili vložený před 14 lety

zkratky

Prosím, můžu se zeptat,jak je to se členem před zkratkami např. EU, NATO, OECD apod.? Je správně: membership in NATO and EU, membership in OECD… nebo má být před NATO, EU a OECD určitý člen? Děkuji za odpověď.

Re: zkratky

EU je název státu, platí stejná pravidla jako pro ostatní státy. tedy se členem. Stejně jako the USA, the UK apod.

U organizací je to různé. Je dobré podívat se u každé na správný tvar do slovníku či do encyklopedie, jak je přesný název organizace.

V učebnici jsem narazil na příklad: Listen! Can you hear music? …chtěl bych se zeptat, jeslti není možné použít v této větě the music.

ahoj, chci se zeptat, jak zdůvodním někomu určitý člen v této větě, když je to pro posluchače nová informace.
I have got my car in THE garage.

Street

Dobrý den
Chci se zeptat…
Před street se nepíše čarka,to vím.
Ale paní učitelka nám dala úkol at najdeme,kdekoliv vyjímky psaní členu před street nebo názvy,které se překládají.Chci se zeptat,jak napsat s členami Green Lane,Hight Street,Water Street,a u podstatného jmena street.
Děkuji

PS:Vaše stránky se mi moc líbí,jste super a hrozně mi pomáháte :D

členy jaký

Potřebuji poradit s těmito větam. Apple grows on tree. (Já bych ji napsala The apple grows on the tree – jako, že to je daná věc) další věta English is easy (nevím zda mám napsat nějaký člen před English, to potřebuji poradit) a poslední věta Student are in this class (já bych dala před student určitý člen), můžete mi odpovědět zda to mám správně?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od lenkakulich vložený před 13 lety

členy jaký

Potřebuji poradit s těmito větam. Apple grows on tree. (Já bych ji napsala The apple grows on the tree – jako, že to je daná věc) další věta English is easy (nevím zda mám napsat nějaký člen před English, to potřebuji poradit) a poslední věta Student are in this class (já bych dala před student určitý člen), můžete mi odpovědět zda to mám správně?

Re: členy jaký

Apples grow on trees.
English is easy. (Před názvy jazyků se členy nepíšou, pokud to není ve vazbě THE xxx LANGUAGE)

Ta poslední věta nedává moc smyl. Co tím myslíte?

členy

Ta poslední věta měla vypadat takto: Students in this class aren't lazy. Bude před students člen. Ještě bych potřebovala poradit v jedné větě: Can I have cheese sandwich. – bude před cheese nějaký člen. Je ve spojení on holiday člen

Re: členy

ano, A CHEESE SANDWICH. Člen se řídí tím sendvičem.

Re: Bez členu?

kde myslíte?

Poděkování

Také bych se chtěla připojit k poděkování nejen za tetno článek. Díky Vašim stránkám jsem se v angličtině, hlavně v gramatice, hodně zdokonalila. Doporučuji Vaše stránky všude, kde to jde a využívám je při studiu i při práci:).Good job:)

Pokud někdo prohlásí nějaký nápad, který mě nadchne, mám zareagovat: „That's a good idea!“ (podle kategorie „Co je kdo zač“), nebo „That's the good idea!“ (protože oba víme, o jakém nápadu je řeč).
Díky.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od JakubC vložený před 13 lety

Pokud někdo prohlásí nějaký nápad, který mě nadchne, mám zareagovat: „That's a good idea!“ (podle kategorie „Co je kdo zač“), nebo „That's the good idea!“ (protože oba víme, o jakém nápadu je řeč).
Díky.

Re:

THAT'S A GOOD IDEA.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.