Help for English

her/its

 

It happened because England was able to exert her economic and military power over the other three nations.

Zdravím, chtěl bych se zeptat, proč se tu mluví o Anglii jako o „she(resp.her)“ a ne jako o „it(its)“. Děkuju

Roman

To bude tím blízkým vztahem k Anglii. To he/she se používá třeba i u oblíbených psů, lodí, motorek, automobilů (i manželek :).

Občas je to i chyba, třeba v Heroes tam ten malíř použije he na klíč. Ale to je možná, protože je ze španělsky mluvících zemí. I když LLAVE je ona :D

Mám takový pocit, že jsem v Simpsnech slyšel Homera použít ženský rod u skleničky, když žádal barmana, aby ji doplnil.
„refill her“
… to k ní musel mít asi velmi blízký vztah :-)

No cejtím v tom takovou lechtivou dvojsmyslnost :-D

jo, to je mi jasny, ze se to tak pouziva kdyz mame k necemu vztah tak se to proste „zezivotni“, ale zarazi me to z toho duvodu, ze tento text byl v knize o britskych realiich a tam bych ocekaval neutralni pristup…

No prostě England je i she. Jako je matička rus.

How England Treats Her Prisoners -film (1918)

Where England sets her feet -kniha

Oceana, Or England and her colonies -kniha

Je to zastaralé, ale tuším že se to ještě pužívá.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.