Help for English

Časy sloves k maturitě - B1

 

Za rok a půl mám maturovat.
Mám rád ve všem přehled mohl bych poprosit někoho, kdo má teď také maturovat o informaci, které časy je k maturitě NUTNÉ znát a ovládat?
Abych se zatím neučil něco co mi v první řadě nebude platné (ale u dalších zkoušek ano…). Děkuji

Zde je všech 12 časů:
Přítomný čas prostý
Přítomný čas průběhový

Minulý čas prostý
Minulý čas průběhový

Předpřítomný čas prostý
Předpřítomný čas průběhový

Předminulý čas prostý
předminulý čas průběhový

Budoucí čas prostý
Budoucí čas průběhový

Předbudoucí čas prostý
Předbudoucí čas průběhový

to Teo: Když si odtud:
http://www.helpforenglish.cz/…tivator.html
stáhneš ukázové stránky v pdf tak hned na první straně je přehled gramatiky pro maturitu (B1).

autorům Smart testu: nedal by se do sekce „gramatika“ doplnit filtr dle úrovní. Vím že je to zpravidla dáno již tématem ale pro komplexní přípravu na maturitu by to lidé využili.

Ty jo díky, já tu knížku už měsíc mám XD ale učím se spíš z HFE :-D

Jsou to tedy:

Přítomný čas prostý
Přítomný čas průběhový

Minulý čas prostý
Minulý čas průběhový

Předpřítomný čas prostý
Předpřítomný čas průběhový

Budoucí čas prostý
Budoucí čas průběhový

Pokud by někdo měl ještě nějakou připomínku, prosím napište ji tu, každý poznatek přivítám. Děkuji

Nezapomínejte však, že anglická gramatika rozhodně není pouze o časech…

Jsem si toho plně vědom – viz http://picasaweb.google.com/…LLANEOUS2010#…

Já si musím sám sobě dávat takovéto příkazy, jinak se mnou nic nehne – jsem samouk. A díky své práci mám velmi nepravidelné volno a tím pádem je možnost navštěvování nějakého kurzu nemyslitelné. Ale díky HFE, dělám velké pokroky. A určitě na těchto stránkách se naučím víc než jen to co jsem si vypsal :)

To teo: Tak si s někým normálním domluvte aspoň občas lekci, termín dle domluvy po telefonu! Nebo je i angličtina po Skype, ale to není ono. Těma začátkama se bez pomoci špatně dere vpřed… Hodně štěstí, K.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.