Help for English

Vzdání angličtiny

 

to chatnick: bipolární didaktická porucha:-) to mě dostalo!!! to mám taky…

ahojky lidičky,tak jsem po dlouhém hledání našla vaše stránky a hned jsem se zaregistrovala.Chci se zeptat,dá se doopravdy naučit angličtina po netu?Je mi totiž 34 let a před rokem jsem nastoupila na tříleté dálkové studium,abych si dodělala maturitu.Ve škole prospívám výborně až na tu angličtinu.Tu prostě nechápu a nejde mi to.Bojuju s ní a nechci to vzdát.Mám strach,nebot pokud to schválí tak v r.2011 by měli být státní maturity a ta by se týkala i mě a tam je ta anglina povinná.Byla by škoda zahodit školu jen kvůli jazyku.Ale pokaždé když se mi blíží hodina angliny,ozvou se střevní potíže,stres a uplný psychický kolaps.Zítra z ní máme psát velkou písemku a já už ted jsem na dně.Poradíte mi někdo co stím a zda se to dá nějak naučit přes tento kurz na netu?Mockrát děkuji

Návody najedete v sekci Tipy a Triky
Zkuste blíže specifikovat s čím máte největší problém pak vám snad někdo poradí

gabana30: a zkoušela jste náš Kurz pro začátečníky? :-)
Rozhodně doporučuji projít si ho od první lekce:

http://www.helpforenglish.cz/…a-Kurzu.html

gabana30: Strach v tomto případě fakt nepomůže!!! Nutno se na něj vy…t a říct si: A najust! To zvládnete a nejsem určitě jediná, kdo Vám drží pěsti! Z čeho se učíte a kdo Vás učí a jak? Katka

Taky jsem se začala učit „ájinu“, dost pozdě(je mi 57)a úplně od začátku,nic neumím.Jsem ze všeho dost zmatená, všechno se mi zdá moc těžké, mám pocit,že si nic nepamatuji,nic mi nejde,jak jsem si představovala.Když se jeden den něco naučím, druhý den zjišťuji, že polovinu z naučeného už nevím.Mladý člověk má výhodu(a malé děti obzvláště)že mají paměť dobrou a nasávají jakékoli učení jako houba vodu.Ale vždy je to tak-ze začátku euforie,pak rozčarování,že to nejde rychle a samo-tady pak musí nastoupit tvrdá práce.Podle mě je nejdůležitější motivace.A pak jednoduchá definice.Chci-musím.Nechci-skončím.Ale i to není jednoznačné.Jaký by to byl život,kdyby každý při prvním nezdaru všeho nechal a vzdal se,byly by pak nové objevy-pokrok?Proto si myslím toto.Rozhodnout se,co chci,pak za tím jít a nevzdávat se jenom proto,že mi to nejde.

tieto stránky sú super, len… ako večný začiatočník mám ísť aj podľa nejakej anglickej učebnice alebo mi stačí venovať sa iba týmto stránkam? nejaké knihy doma mam, no v tom je možno najväčší problém, že neviem kde začať… a veľmi by som sa chcela aspoň trošku naučiť hovoriť AJ, ale začínam byť z toho už znechutená, zo všetkých tých neúspešných pokusov.

Čemu říkáte neúspěšné pokusy? A podle čeho soudíte, že jste věčný začátečník? Pokud studujete aspoň trošku pravidelně, tak musíte cítit pokroky.

Projděte si poctivě náš kurz pro začátečníky:

http://www.helpforenglish.cz/…a-Kurzu.html

Aj som sa učila na ZŠ 4 roky, na strednej škole ďalšie štyri roky, ale okrem odpovedania na pozdrav, otázky ako sa mám a ako sa volám, toho veľa neviem… Ako tak s ťažkosťami rozumiem, keď na mňa niekto hovorí (ovšem nejaké základné veci), no problém je odpovedať. Viackrát som sa začala učiť doma no po čase som to vždy vzdala, jednoducho neviem ako začať…

Roman,
strávila som veľa času nad mapou kurzu (snažím sa tu zorientovať), kym som si ako tak ujasnila čo a ako, (mne vždy všetko trvá dlhšie.. blondína :-) ) len teraz riešim slovnú zásobu.. odkiaľ sa ju mám učiť? To, čo je pri jednotlivých lekciach sa mi zdá málo

Nemyslím si, že slovná zásoba je nedostačujúca. Skús sa pravidelne učiť AJ – slovíčka /myslím aktívne vedieť slovíčka používať … pri pravidelnom učení cca 5 nových slov denne to za rok vychádza 1825 slov !!! Ak sa bedeš pravidelne učiť a kombinovať počúvanie AJ, čítanie najprv zjednodušenej AJ literatúry a kurzu pre začiatočníkov HFE … to budú po roku ´divy´. Len sa nenechaj odradiť a vytrvaj.

Sitovak,
dooobre, posnažím sa, ale aj tak.. okrem tohto – HFE – mám používať aj nejaké iné učebnice AJ? Mám doma viacero rôznych učebníc, kníh AJ, slovníkov a tak..... možno to je problém, že neviem kde a jak začať?!

Materiálů se slovní zásobou jsou mraky… doporučuji např. Oxfordskou Word Skills pro začátečníky.

Můj kurz Angličtina pro začátečníky je taková kostra, kterou by se člověk měl naučit… u mnoha lekcí jsou i slovíčka. Ale samozřejmě slovní zásobu je nutné rozšiřovat neustále…

dík za radu, som zahltená množstvom materiálu a potom neviem odkiaľ začať, bo všade sa mi zdá všetko dôležité a potom je toho na mraky a mňa už celkom prejde chuť do toho čo i len pozrieť… tak idem pomalinky sa do toho pustiť, snáď sa uvidíme aj v inom fóre, kde už budem mať aj seriózne otázky :-)

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.