Help for English

kdo poradí

 

Ahoj všem, mám prosbu. Kamarád se mě stále ptá, že prý když se učím angličtinu, co znamená LOS (např. před Angeles). Nikde jsem to nenašla. A cestou za hledáním mě ještě začalo zajímat, co znamená LAS (před Vegas).
Jestli někdo z vás ví a nebo ví, kam se podívat, tak budu mít radost až na kost :-D.
Zatím ahoj, Lea

Nejsou to mezinárodní zkratky pro označení letišť? Třeba LAX je Los Angeles International Airport… mrknu

Jo aha.. trapas :-D Vi myslíte Las Vegas a Los angeles.. to pochází ze španělštiny, ne?

nepreklada se los angeles nekdy jako mesto andelu? :?:

jj :-)

Cituji ze serveru WikiAnswers: „‚Los angeles‘ means ‚the angels‘ in Spanish. That's why they call Los Angeles ‚the city of the angels.‘“. Mimochodem se o tom píše i na Wikipedii ( http://en.wikipedia.org/…/Los_Angeles ).

A znovu citace z WikiAnswers a tentokrát k Las Vegas: „‚Vega‘ means meadow or plain, in spanish! So, las vegas means ‚the plains‘, or ‚the meadows‘.“

Krátký exkurz do španělštiny:
el – určitý člen mužských podstatných jmen v jednotném čísle
los – … … v množném čísle
la – … ženských podstatných jmen v jednotném čísle
las – … … v množném čísle
el ángel – anděl, los ángeles – andělé (čti: ánchel – áncheles)
la vega – vlhká nížina, las vegas – vlhké nížiny (čti: bega – begas)
Američani prostě převzali španělská jména a upravili si výslovnost.

Ne ani tak vlhká nížina (i když vlhkosti tam bude asi dost), jako spíše „úrodná nížina“.

americká města, hory, řeky apod. mi vždycky hodně pomáhaly při učení španělských slovíček – palo alto, las vegas, santa fe, rio grande, sierra nevada…

jo, prot se taky LOS ANGELES zásadně nečte jako LOS ANGELS, jak to mají někdy studenti tendenci číst. Proto je tam ta slabika navíc.. Žádné eindžlz ale /endž.li:z/ nebo /endž.l.s/ (místo teček si dosaďte schwa – obrácené e).

Po španělsku s ‚ch‘ to můžete číst taky samozřejmě /anxeles/, ale tak to čtou spíš jen mexičani.

Teda páni a dámy, moc jste mě potěšili. Děkuji všem za spolupráci a přeji ať se vám všem dobře daří.
P.S. Už se těším až se mě ten kámoš zase zeptá. A bude to brzy.
DĚKUJI

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.