Help for English

Předpřítomný čas

Komentáře k článku: Předpřítomný čas

 

Re: Re: Since na konci a na začátku

Moc děkuji. Budu si pamatovat, že mám dát SINCE na konec.

Dobrý den,také mi vrtalo hlavou použití předložky to Ve větě:I´ve been to the USA twice.Ale z komentářů jsem se dozvěděl proč.Jen by mě zajímalo jesli todle pravidlo by se dalo klidně použít ve větě: How many times have you been to the cinema for Fast and Furios 5?Děkuji za odpověď :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Gizzy vložený před 13 lety

Dobrý den,také mi vrtalo hlavou použití předložky to Ve větě:I´ve been to the USA twice.Ale z komentářů jsem se dozvěděl proč.Jen by mě zajímalo jesli todle pravidlo by se dalo klidně použít ve větě: How many times have you been to the cinema for Fast and Furios 5?Děkuji za odpověď :-)

Re:

Jít na film není GO TO THE CINEMA FOR XXX ale např. SEE XXX AT THE CINEMA nebo jen GO SEE XXX.

ALe ano, jinak by HAVE YOU BEEN TO bylo správně.

zdravím

když chci říct že sem DNESKA potkala alici …patří to ještě do předpřítomného času když je tam to dneska?nebo minulý ?děkuji moc…

Odkaz na příspěvek Příspěvek od zuziiiiiik vložený před 13 lety

zdravím

když chci říct že sem DNESKA potkala alici …patří to ještě do předpřítomného času když je tam to dneska?nebo minulý ?děkuji moc…

Re: zdravím

Můžete použít obojí… předpřítomný je ale 100 procentně ok.

Re:

Předpřítomný prostý, trpný rod.

Re: Dota

Tomu dotazu nerozumím… znají se – they know each other, znají se už… – they have known each other for…

KNOW ani v průběhovém čase být nemůže. Viz článek o stavových a dynamických slovesech.

I've been to the USA twice. Naozaj ma byt v tejto prvej modrej vete v clanku predlozka „to“ a nie „in“? Ak to nie je chyba, preco je to tak?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Tomas vložený před 13 lety

I've been to the USA twice. Naozaj ma byt v tejto prvej modrej vete v clanku predlozka „to“ a nie „in“? Ak to nie je chyba, preco je to tak?

Re:

Ano, má být TO. I'VE BEEN IN by se použilo, kdybyste říkal „Už jsem ve Spojených státech tak a tak dlouho“.

Jára da Cimrman

Jak by se přeložila věta „Jára da Cimrman je největší český genius“. Použil by se předpřítomný čas, když Jára da Cimrman nezemřel?

Jak by se řeklo: Bydlím tady 10 let, předtím jsem bydlel v Praze.- jaký by se použil čas?
Děkuji

Všiml jsem si jednoho zajímavého jevu. Občas (hlavně v novinových) se objevuje předpřítomný čas v kombinaci s příslovečným určením času. Neví někdo proč to tak je?

Re:

I've been living here for 10 years, I lived in Prague before.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Ondrus vložený před 13 lety

Všiml jsem si jednoho zajímavého jevu. Občas (hlavně v novinových) se objevuje předpřítomný čas v kombinaci s příslovečným určením času. Neví někdo proč to tak je?

Re:

* v novinových článcích

Už vynechávám slova :-D

Re: Dotaz

Jsem mrtvý už 20 let.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.