Help for English

Jak to nazyvas (tomu rikas)

 

Ma se v techto otazkach pouzit HOW nebo WHAT?

Jak tomu rikas (Jak to nazyvas)? How (what) do you call it?

WHAT do you call it

Aha, diky. A ja si idio… myslel ze HOW. A veta JAK TO VYSLOVUJES? uz bude s HOW? HOW DO YOU PRONOUNCE IT?

ano

Hluboce se omlouvam a uz je to naposled:

NEVIM JAK TO NAZVAT (POJMENOVAT).- I DON'T KNOW WHAT TO CALL IT

ano

Těžká podpásovka, taky jsem myslel, že je to HOW a hlavně jsem si myslel, že JAK se dá říct pouze pomocí HOW nebo WHAT … LIKE.

Kdybych tam dal to LIKE na konec, tak by to bylo špatně? Napadá někoho ještě nějaký příklad, kde WHAT znamená JAK?

Četl, ale právě proto mě překvapuje, že tam není na konci LIKE, když to začíná na WHAT. :?

Měl jsem za to, že WHAT znamená pouze JAKÝ, KTERÝ a CO a pouze s LIKE na konci znamená JAK…

Jak vidíš, tak ne vždy :-)

Jak se to řekne? – What do you call it in English? What is it called in English?
How do you call it? by tady asi neznělo moc anglicky, občas to ale asi někdo řekne.

Nevím jak to nazvat. – I don´t know what to call it. I don´t know how to call it. Tady je nejspíše možné obojí. Podle Googlu je druhý obrat dokonce o něco málo častější.

http://www.google.cz/search?…

How – kdyz se ptame na prislovce/pridavne jmeno
what – kdyz se ptame na podstatne jmeno

ne snad ?

How did you do it ? – Jak jsi to udelal ? – odpoved napr.: jednoduse
What did you do it ? – Co jsi to udelal ? – odpoved napr.: znicil jsem to

How do you call it ? – Nice..
What do you call it ? – something…

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.