Help for English

státnice

 

Ahoj,
nikde jsem to tady nenašel, tak se chci zeptat. Chtěl bych se připravit na státnice z angličtiny a v přihlášce je kolonka četba a prostudovaná cizojazyčná literatura. Co je tím přesně myšleno? Beletrie nebo tam můžou být i třeba učebnice?
Děkuju za opověď ;-)
T.

Ahoj,
mám dotaz.Na jaře budu dělat státnice. Po maturitě jsem absolvoval klasický jednoletý kurz, znalost C1 (i když všichni víme, že někteří učitelé Vám to dají a ta známka C1 reálně neodpovídá) – v té době jsem po tom nějak neprahnul, teď však ano.V zaměstnání jsem anglinu používal denně – i když spíše korespondenčně, čili tak 4 hoďky denně po dobu roku a půl. A dotaz… Vím, že se tam může objevit prakticky všechno, ale přece jenom pochybuju, že tam budou nějaké složitější konstrukce typu participa, idiomatické spojení atd. Spíše mě zajímá nějaké přímé cvičení na státnice – nějaká chytrá brožurka zaměřená pouze na ty cvičení, které by se tam mohli objevit. Díky moc za info

Ahoj, taky se chystám na státnice, tak se učim z podobných knížek jako je na přípravu maturity, ale jedná se o knížky kde jsou podorobnější popisy apod.....Mám z toho celkem strach, ale pujdu to zkusit… tak 8-)

čo sa týka štátnic, pravdepodobne su podobné ako na slovensku. Ja som ich práve urobil. Inak čo je najtažšie tak sa pripraviť na ústnu časť a naučiť sa históriu a literatúru Ameriky a GB a relealie. Lebo tam nepomôže žiadná úroveň anglického jazyka.

xxenak – z ceho jsi se na realie pripravoval? Je mi jasny, ze to neni prochazka ruzovym sadem :-(

Katko – a jaky knizky pouzivas ty?

ja zatim delam gramatiku z murphyho a srotim slovicka k jednotlivejm tematum. Nevim, kdy budu schopna se ke statnicim dokopat, doufam, ze to jednou prijde

zdravim…chodim na jazykovku a na konci kurzu bych si chtela udelat statnici…Jenze ve skole nam nic o tom nerikali…a na netu jsem taky nic nenasla…(jako kam se mam jit k tem statnicim prihlasit a tak..).Tak vas timto prosim o nejaky rady…moc dik

Thy will be done…

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.