Help for English

Predlozky

 

Zajimalo by me par predlozek, ktere pouzit napr. v techto pripadech:

utikat za/pred necim/nekym

zacne neco za několik minut

dostanu to za neco

za chvili tam budu

Mozna si vzpomenu jeste na neco, diky za odpovedi, pokud je tu nejaky clanek o podobnem problemu, prosim odkaz :)

escape from sb/sth
run/chase after
it will start in several minutes
I'll get it for something / in exchange for something
I'll be there in a moment

Diky, takze „utikam za balonem“ je treba:
I'm running after the ball.
?

Dnes me napadlo dalsi:
Nezapomen na me.
Udelej to za me. (Napriklad nejakou praci)..

Pokud myslíte utíkat před někým tak sem taky narazil na run on soneome.

He's running on us = Utíká nám/uteče nám (Tohle nemusí být gramaticky správně, mám to z jedné americké reality show, takže s rezervou)

Nezapomen na me – Remember me ?

Udělej to za mě – s tím jsem se ještě nesetkal ale asi by se to dalo vyjádřit normálně ‚do it for me‘

udělej to za mně – Do it on my behalf.

Diky za odpovedi ;-)

Ach jo, predlozky mi delaji nejvetsi problemy. Dnes by me pro zmenu zajimalo vysvetleni ponekud usmevaveho problemu.
A to proc je:
help for english a ne help with english
:-D
Asi to bude nejaka „degenerace“ cestinou, ze mi to uplne nedava smysl. Ale hadam, ze with se poji jenom se 7. padem a for se 4. :-/ ??

uz to tu bylo :)
Jak bývají vždycky programy na PC, tak mají nápovědu, v EN help. A někdy se uvádí např. Help for Firefox… tak tady help for english :-)

Aha :-)
Takze to znamena, ze help with english je taky spravne a vyznam je temer naprosto stejny :?:

Jak rict "za hranicema " ?
dik.

Behind boundaries (frontiers) – za hranicemi (státními)
Nebo abroad – (za hranicema, v cizině)
Behind limits – za hranicemi (možností)

ok, o „abroad“ jsem vedel, zajimalo me hlavne to „behind“, jestli lze pouzit i takto, takze diky za vysvetleni :-)

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.