Help for English

serve/aid

 

Zdravím,
teď jsem si dělal takové jedno cvičení a narazil jsem tam na větu, do níž se mělo doplnit vhodné slovo no a mě se to trochu nezdá:

In our chaotic world, music can _____ to establish a rhythm in our lives to maintain physical and mental health.

na výběr byly čtyři možnosti samozřejmě, dvě byly kraviny, a ty zbylý dvě byly buď „serve“ nebo „aid“. Správně bylo „serve“ a já se ptám, proč tam nejde „aid“? Mně by se tam líbilo i víc…

aid IN + gerundium

já jsem ve slovníku viděl i kolokaci aid + to, ale v tomto případě (aid + to) je aid bráno asi jako podstatné jméno, že?

podst. jméno AID + předložka TO + gerundium. To bude asi to, co jsi tam viděl.

to bude ono…tyjo, ste fakt dobrej, že si všechno takhle dokážete zapamatovat. snad mě něco ze svých znalostí předáte esi se vám dostanu příští rok (třeba) pod ruky :-D

edit: zapomněl jsem na tykání :-)

tohle zrovna vím, ale samozřejmě taky někdy musím sáhnout po slovníku. Celý slovník nazpaměť neumím. :-)

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.