Help for English

Verb Patterns

Komentáře k článku: Verb Patterns (slovesné vzorce)

 

Sloveso go on

Dobrý den,
mám dotaz ke slovesu go on, slyšel jsem, že je to sloveso, které mění význam s použitím inf. a gerundia, jen nevím přesně, jak a kdy použít to tvar a +ing tvar, prosím o příkladové věty, děkuji…

Odkaz na příspěvek Příspěvek od serafiel vložený před 13 lety

Sloveso go on

Dobrý den,
mám dotaz ke slovesu go on, slyšel jsem, že je to sloveso, které mění význam s použitím inf. a gerundia, jen nevím přesně, jak a kdy použít to tvar a +ing tvar, prosím o příkladové věty, děkuji…

Re: Sloveso go on

GO ON DOING = pokračovat v dělání nějaké činnosti
GO ON TO DO = pokračovat, ale dělat něco jiného (přejít na něco jiného, třeba když někdo má proslov, tak pokračuje v proslovu, ale začne mluvit o něčem jiném)

He went on talking. = Mluvil dál.
He talked about dogs. He went on to talk about cats. = Mluvl o psech a pak pokračoval o kočkách.

Dobrý den,
učebnice mi tu tvrdí, že imagine patří do skupiny, po kterých je možné sloveso v ing i v infinitivu (se změnou ve významu). Má pravdu?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od theonethat vložený před 12 lety

Dobrý den,
učebnice mi tu tvrdí, že imagine patří do skupiny, po kterých je možné sloveso v ing i v infinitivu (se změnou ve významu). Má pravdu?

Re:

To samé u sloves learn, mean a teach.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od theonethat vložený před 12 lety

Re:

To samé u sloves learn, mean a teach.

Re: Re:

A taky consider :)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od theonethat vložený před 12 lety

Dobrý den,
učebnice mi tu tvrdí, že imagine patří do skupiny, po kterých je možné sloveso v ing i v infinitivu (se změnou ve významu). Má pravdu?

Re:

MEAN a CONSIDER za určitých okolností ano. Ale ty ostatní teda nějak nevím… Jaká to byla učebnice a co přesně psala?

Jinak problematika slovesných vzorců je obávám se ještě komplexnější než tento dlouhý článek…

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Roman Svozílek vložený před 12 lety

Re:

MEAN a CONSIDER za určitých okolností ano. Ale ty ostatní teda nějak nevím… Jaká to byla učebnice a co přesně psala?

Jinak problematika slovesných vzorců je obávám se ještě komplexnější než tento dlouhý článek…

Re: Re:

Destination B2 (Macmillan), strana 107

Slovesa jsou v tabulce: „verb + full infinitive or -ing form with a change in meaning“

Odkaz na příspěvek Příspěvek od theonethat vložený před 12 lety

Re: Re:

Destination B2 (Macmillan), strana 107

Slovesa jsou v tabulce: „verb + full infinitive or -ing form with a change in meaning“

Re: Re: Re:

Jasně, ale ani tam koukám není napsané, o jakou změnu jde. Možné to určitě je. Já vím pouze o těchto dvou, ale ty druhotné významy jsou buď dosti okrajové nebo z kontextu naprosto jednoznačně pochopitelné.
Takových slov by se našla možná celá řada, a to by se článek nafukoval a nafukoval… :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Roman Svozílek vložený před 12 lety

Re: Re: Re:

Jasně, ale ani tam koukám není napsané, o jakou změnu jde. Možné to určitě je. Já vím pouze o těchto dvou, ale ty druhotné významy jsou buď dosti okrajové nebo z kontextu naprosto jednoznačně pochopitelné.
Takových slov by se našla možná celá řada, a to by se článek nafukoval a nafukoval… :-)

Re: Re: Re: Re:

Ok, díky

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Roman Svozílek vložený před 12 lety

Re:

MEAN a CONSIDER za určitých okolností ano. Ale ty ostatní teda nějak nevím… Jaká to byla učebnice a co přesně psala?

Jinak problematika slovesných vzorců je obávám se ještě komplexnější než tento dlouhý článek…

Re: Re:

Našel jsem tam příklad na IMAGINE:
Presumably, he imagines this to be the best way to make friends.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od theonethat vložený před 12 lety

Re: Re:

Našel jsem tam příklad na IMAGINE:
Presumably, he imagines this to be the best way to make friends.

Re: Re: Re:

Ano, za určitých okolností opravdu může jít i o spojení s infinitivem, ale to je myslím dosti okrajová záležitost.

Ono bohužel v anglické gramatice je jen máloco černobílé :-(

dotaz

Dobrý den,
uvedu příkladovou větu:
You aren't allowed to use your mobile so there's no point in LEAVING IT on.

Bylo by možné větu utvořit následujícím způsobem?
You aren't allowed to use your mobile so there's no point TO LEAVE it on.
Pokud ne, proč?
Díky
PS: Článek je naprosto perfektní

Odkaz na příspěvek Příspěvek od kvts vložený před 12 lety

dotaz

Dobrý den,
uvedu příkladovou větu:
You aren't allowed to use your mobile so there's no point in LEAVING IT on.

Bylo by možné větu utvořit následujícím způsobem?
You aren't allowed to use your mobile so there's no point TO LEAVE it on.
Pokud ne, proč?
Díky
PS: Článek je naprosto perfektní

Re: dotaz

Myslím že ne, je pouze vzorec „no point in“.

prosba

Čtu zde větu: „But when he had to walk home through the forest in the dark winter night, he tried to forget about the stories. Tak by mě zajimalo proc je pred "Walk“ to. Když toto slovo neni v seznamu s infinitivem :) diky :)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Tomkas vložený před 12 lety

prosba

Čtu zde větu: „But when he had to walk home through the forest in the dark winter night, he tried to forget about the stories. Tak by mě zajimalo proc je pred "Walk“ to. Když toto slovo neni v seznamu s infinitivem :) diky :)

Re: prosba

Pokud máte pocit, že HAD zde patří k předminulému času, tak by pak přece muselo být „HAD WALKED“.

HAD TO WALK = musel jít

(HAVE TO = muset)

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.