Help for English

Věnovat se závodně/výkonostně nějakému sportu

 

Samozřejmě že to lze říci nějak jinak jako že se účastním závodů, ale je proto nějaký jednodušší jednoslovný výraz nebo slovní spojení ? Díky. :-)

I'm a professional swimmer.
I do it professionally.
atd :)

professional snad znamená, že se tím živím, ne – já neměla na mysli profesionální sportovce, ale lidi kteří organizovaně chodí na tréninky a závodí v nějakém sportovním odvětví.

Copak když závodíte tak to neděláte profesionálně? ;-) už nejste amatér… neděláte to rekreačně. Vím co máte na mysli.. Pak můžete prostě říct, že je např. plavec, budou tomu rozumět, dojde jim, že nemáte na mysli, že si jde jendou zaplavat ;-)

je to tak, zrovna nedavno jsem se na to ptal…

Mně to třeba z tohodle článku moc nevyplývá
http://en.wikipedia.org/…ional_sports

ale nechci se s nikým hádat jen rozvíjím diskuzí :-D

Taky si myslím, že když něco někdo dělá závodně, tak to ještě nemusí být profesionál. Až pokud by se tím živil.

tak pokud to nechcete tak moc vážně tak se dá říct I practise football např… I do athletics atd… ale to vás asi stejně neuspokojí…

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.