Help for English

FRUIT vs. FRUITS

 

Ve škole nás učili, že slovíčko fruit je nepočitatelné tak nemůže být fruits. Když jsem klikla na slovník co je tady (a je to i ve WORD MANAGERU) je všude napsáno FOOD – FRUITS. Chtěla jsem se zeptat zda je to správně a ne? Děkuji

FRUIT jako nepočitatelné se používá, když mluvíte o ovoci obecně, tedy koupil jsem nějaké ovoce – SOME FRUIT.

FRUIT jako počitatelné jsou ale jednotlivé DRUHY ovoce. Tedy např. jablka jsou ‚a fruit‘, hrušky jsou ‚a fruit‘, třešně jasou ‚a fruit‘. Dohromady jsou to FRUITS. Různé druhy ovoce.

Podobně se používá WINES, CHEESES, MEATS apod.

FRUIT jako počitatelné jsou i ‚plody‘, tedy např. strom byl obrostlý červenými plody – FRUITS.

to mě ale navádí na myšlenku napsat o tom článek. Tento dotaz tu je poměrně často.

děkuji už mám jasno :-)

jé takový článek bych taky uvítala. Konečně bych to dokázala vysvětlit dětem. Když viděly v Anglii „Cheeses“ byly :o a já jim to moc přesvědčivě nevysvětlila (jak a kdy to mohou použít a kdy ne). Tak dopředu dík za článek. :-D

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.