Help for English

Otázka pro Marka Víta

 

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat – co si myslíte o způsobu výuky angličtina formou Magická angličtina extra www.magicka-anglictina-extra.com/. Myslíte si, že je to vůbec možné dosáhnout takových výsledků během tak krátké doby a vůbec Váš názor na celou věc. Děkuji za odpověď, Š.Parmová
:shock:

k tomu se zásadně nevyjadřuji. zázračné, magické, kouzelné, revoluční, převratné, úžasné, neuvěřitelné, jako jediné na světě efektivní…

parmova:
probíralo se to nedávno zde: http://www.helpforenglish.cz/cz/forum/?…

Děkuji za odpověď a potvrzení, že ještě nejsem tak blbá. Člověk se někdy potřebuje utvrdit, že uvažuje správným směrem a proto vzhůru do dalšího studia.
Děkuji :-D

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, jestli byste mi mohl poradit ohledně shánění nějaké brigády, při které bych zužitkovala angličtinu. Hledala jsem na internetu na serverech zprostředková­vajících brigády atd., ale nenašla jsem nic vhodného. Mám certifikát CAE a rok jsem studovala v USA. Angličtinu přes týden doučuji, ale teď hledám něco na léto, překládání, intenzivnější doučování, cokoliv. Nevíte, prosím, kde bych mohla hledat nebo kam napsat?

Nevím, zkuste oslovit jazykovky apod.

Hezký den,
náhodou jsem narazila na tyto stránky http://effortlessenglishclub.com/
Máte s ním nějaké zkušenosti.Chtěla bych znát váš názor, zda má cenu do toho investovat.
Díky

nemám s tím zkušenosti.

Princip effortless english podla mna funguje, ja som po roku samostudia zlozil FCA na A a po dalsom roku CAE za A a teraz sa pripravujem na CPE. Urcite ale netreba minat peniaze, po anglicky sa da naucit aj skoro zadarmo

Dobrý den, ještě jsem se tady uplně nezorientovala, ale vím, že jsem tady již jednou našla seznam filmů v AJ / i když většinu starších/ a nějak se nemohu opět dopídit na ten odkaz. :?:

je to v sekci angličtina na internetu.

Dobrý den,

typy vedlejších vět podmětných…
Možná to je v nějakém testu, ale zatím jsem na to nenarazil.
I think what(to co) this house needs is a bathroom.
Dalo by se v této větě napsat místo what that?
Nebo se that pojí pouze ve složeninách jako everyone nebo all? Třeba Love is all that I need.
Napadá mě, že by se dalo taky vynechat
Třeba v téhle větě. Everyone (that) I knew liked her.
Díky.

:idea: :idea:

Ale to jsou úplně jiné věty:

I think (věta hlavní) WHAT THIS HOUSE NEEDS IS A BATHROOM (předmět).
Předmět je ale také souvětí, jeho podmětem VĚTA, a to tedy věta podmětná. WHAT THIS HOUSE NEEDS.

EVERYONE THAT I KNEW LIKED HER – tady žádná podmětná věta není. Je tu podmět (EVERYONE), ten je rozvinutý vztažnou větou (THAT I KNEW).

Dobrý den, ráda bych Vás požádala o vysvětlení, proč a kdy se užívá pomocné sl. did a kdy konc. – ed v minulém čase. např.
Where did he die? X Which country wan the 2002 World Cup?
Děkuji D.

Proč prosím takové dotazy nepíšete normálně do HELP fóra?
Na toto najdete odpověď v článku o otázkách na podmět.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.