Help for English

listening na fce

 

Ahojte lidičky,
prosím o radu-kde najdu více parádních zkušebních listeningů jako je na HFE pro FCE, nějak to do těch uší nemůžu pořád dostat a za měsíc zkoušky!!!ach jo..
předem diky!

Myslím že několik listeningů je přímo tady na HFE.

Pokud máte měsíc do zkoušky a máte s listeningem potíže, pár cvičných testů to jen těžko spraví.

listeningy na HFE uz mam za sebou,spise jsem chtela dalsi zdroje..Ja doufam, ze alespoň trosku to jeste dohnat muzu.
Nevite-sluchatka na zkouskach nam budou dany nebo si muzu prinest vlastni?(preferuji ty velke,ne „pecky“)
Diky za info

ps-mezitim jsem pro ostatni objevila – http://www.britishcouncil.org/…tening-1.htm

Byl jsem v Praze a měli tam ty velké na uši. Vlastní vám podle mě rozhodně nepovolí.

V Olomouci během CB FCE měli velká kvalitní sluchátka KOSS. Na kvalitu zvuku si rozhodně nemohu stěžovat.

V každém větším městě je Britská rada (British council) nebo Britské centrum. Je to v podstatě knihovna kde si můžete vypůjčit staré testy z minulých let. Je to včetně CD s poslechovými testy, nebo ty starší s kazetami. Také tam mívají knížky s testy od různých vydavatelů.(v každé bývá tak od čtyř do osmi testů). Opět vždy s CD nebo ty starší s kazetami.

Lidičky vůbec se nebojte, Listening je opravdu primitivní, dokonce skoro až nedůstojně jednoduché. Všichni speakeři mluví extrémně pomalu, krásně artikulují, všechno vám pustí 2× a aby toho nebylo málo, ještě pak nechají čas na vyplnění odpovědí – je to vážně triviální, nebojte se nic. Já i většina lidí, které jsem měla kolem, fungovala tak, že všechny odpovědi napsala už během prvního poslechu, druhý poslech už ani nevnímala a při tom volném čase čučela znuděně kamsi do stropu a nevěděla coby – takže klíííd.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.